Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-sempolno-18             baner-jutrosin-kop-18

Maciej Grulkowski i Alibi Kościerzyna zwycięzcami Masters Polska 2017.

maciej gulgo alibi

Alibi Kościerzyna – Adam Szczypior, Andrzej Hapka, Maciej Grulkowski, Alfons Leman

1 października w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie, odbył się turniej sportowy o Super Puchar Polski, który był ostatnim turniejem zaliczanym do rankingu Masters Polska 2017. Super Puchar Polski zdecydował o ostatecznych wynikach, które miały wpływ na kolejność miejsc w poszczególnych rankingach.

Indywidualnie w Masters Polska 2017, zwyciężył Maciej Grulkowski z Alibi Kościerzyna. Drugie miejsce Jacek Pohl z Wejhera Wejherowo, natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się Adam Szczypior także z Alibi Kościerzyna. Dla całej trójki to największy sukces sportowy w ich karierze. Blisko podium i w najlepszej 10 rankingu finiszowali: Grzegorz Cichowski z Asów Mikołajki Pomorskie, Maria Bołtruczyk z Baszty Bytów, Janusz Piełowski z Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, Marcin Kania z Relaks Runowo, Andrzej Hapka z Alibi Kościerzyna, Mariusz Staroń z Team Jagoda Kościan, Józef Wysoczański z Victorii Miały. Jak widać Alibi Kościerzyna zdominowało ranking indywidualny i odniosło wspaniałe zwycięstwo. Czterech zawodników złamało granicę 100 pkt, żeby móc walczyć o końcową wygraną w sezonie 2017.

W rywalizacji par zwycięstwo odniosło Alibi Kościerzyna - Andrzej Hapka i Adam Szczypior, którzy osiągnęli rekordowy wynik 200 pkt. Drugie miejsce zdobyła Victoria Miały Józef Wysoczański i Leszek Gogołek. Na trzecim miejscu finiszowały Chojny Chojnice – Alfred Kosecki i Józef Wysocki. Blisko podium finiszowała Baszta Bytów – Maria Bołtroczyk i Tadeusz Malek oraz MAR-woje Gdańsk - Andrzej Bronk i Wojciech Duraj. Wśród najlepszych sklasyfikowano także pary: Luzino I, Wejher Wejherowo, druga para Alibi Kościerzyna, Klimek Grudziądz i FBR Gostomski Lipusz. Rywalizacja w parach była bardzo wyrównana i walka o zwycięstwo toczyła się do ostatniego turnieju.

Najlepszym zespołem Masters Polska 2017, została drużyna Alibi Kościerzyna, która prezentowała bardzo wysoką, jakość gry i równą formę w rozgrywkach. Zespół reprezentowali – kpt. Adam Szczypior, Maciej Grulkowski, Andrzej Hapka i Alfons Leman. Drugie miejsce zdobyła Victoria Miały, która po raz kolejny kończy sezon na podium. W zespole wystąpili – kpt. Ryszard Roszak, Leszek Gogołek, Jerzy Gurzęda i Józef Wysoczański. Na najniższym stopniu podium rywalizację ukończył Wejher Wejherowo – kpt. Mariusz Kozakiewicz, Bogusław Napieralski, Jacek Pohl i Tadeusz Sychowski.  Wśród najleopszych zespołów Masters Polska sklasyfikowano także: MAR-woje Gdańsk, Luzino I, Relaks Runowo, FBR Gostomski Lipusz, Asy Mikołajki Pomorskie, Baszta Bytów i Sporting Leźno. Podziękowania należą się także kolejnym zespołom, które także dzielnie walczyły o najwyższe lokaty: Chojny Chojnice, Team Jagoda Kościan, MIR-WO Łasin, Asy Chojnice, Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, WLKS Przeźmierowo, Bemix Więcbork, Stobnickie Asy, Tornado Lębork, Baśka Białogóra i Klimek Grudziądz.

Dla wszystkich uczestników Masters Polska, serdeczne podziękowania za sportową rywalizację, składa Polska Federacja Baszka – Kop. 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg