Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-Tuchola-MKIP-18             baner-jutrosin-kop-18

Więcbork. Wiesław Jarząb i Borowiacy Chojnice zdobywcami Super Puchar Krajny.

wiecb wiesla

Foto wiecbork.eu Magdalena Starzecka  Ewa Szydeł e-krajna.pl

8 października w Więcborku, odbył się turniej sportowy o Super Puchar Krajny. Zwycięstwo odniósł Wiesław Jarząb – Relax Runowo i zespół Borowiacy Chojnice.

Turniej odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Więcborka Waldemara Kuszewskiego. Super Puchar Krajny był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, w 3 kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par. Dla uczestników turnieju przygotowano pamiątkowy button. Organizator przygotował nagrodę główną w kategorii open w postaci telewizora.

Zwycięzcą turnieju o Super Puchar Krajny, został Jarząb Wiesław - Relax Runowo, który notuje znakomity okres w rozgrywkach sportowych. Drugie miejsce zdobył  Kiedrowski Tadeusz - Asy Chojnice, natomiast na trzecim miejscu sklasyfikowano zawodnika Bemix Więcbork - Kotek Józef. Blisko podium finiszowali także: Tobias Zbigniew - Luzino 1, Kortas Franciszek - Borowiacy Chojnice,  Bołtruczyk Maria – Baszta Bytów (najlepsza zawodniczka turnieju) oraz Taibi Hocine - Asy Gniezno, Gałązka Szczepan - Kontra Silno, Niemyjski Jan - Pasjonaci Sępólno Krajeńskie i Jaśkiewicz Czesław - Borowiacy Chojnice.

Rywalizację w parach wygrali zawodnicy Relaxu Runowo - Jarząb Wiesław i Gonciarz Jan. Drugie miejsce zdobyła para Kortas Franciszek i Jaśkiewicz Czesław - Borowiacy Chojnice. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Asy Chojnice - Kiedrowski Tadeusz i Karnowski Tadeusz.

Najlepszym zespołem Super Pucharu Krajny zostali Borowiacy Chojnice – kpt. Trześniewski Kazimierz, Kortas Franciszek, Jaśkiewicz Czesław, Słomiński Jan. Drugie miejsce zdobyły Asy Chojnice – kpt. Kiedrowski Tadeusz, Karnowski Tadeusz, Szymański Jan, Wojcieszak Krzysztof. Trzecie miejsce zdobył zespół gospodarzy Familia Więcbork – kpt. Trzósło Rafał , Trzósło Adam, Trzósło Roman, Trzósło Adam. Wśród najlepszych zespołów turnieju sklasyfikowano także: Bemix Więcbork, Asy Gniezno, Luzino 1 oraz Hotel Zamek Gniew

Gospodarzem turnieju był zespół BEMIX Więcbork i ich charyzmatyczny kapitan Benedykt Mieszczak. Turniej Super Puchar Krajny został rozegrany w Zespole Szkół (dawne Gimnazjum) w Więcborku, ul. Aleja 600-lecia 4.

29 października w Mroczy, odbędzie się turniej o Mistrzostwo Krajny i Powiatu Nakielskiego, który będzie wieńczył sezon 2017.

Fotorelacja:

http://e-krajna.pl/pl/13_sport/5180_wiecbork_wieslaw_jarzab_i_borowiacy_chojnice_zdobywcami_super_pucharu_krajny.html

http://wiecbork.eu/27593

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg