Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

                                                                     baner-ttkg19

Sulęczyno. Jan Szczechowiak i Kaszëbë Baszka Nowa Karczma z Super Pucharem Polski.

suleczyno 151004

4 października Sulęczyno gościło baśkarzy z całej Polski, którzy przyjechali zdobyć Super Puchar Polski. Turniej odbył się w Zespole Szkół, gdzie zawodnicy rozegrali 4 rundy po 40 rozdań. Super Puchar Polski, był rozgrywany w 3 kategoriach: drużynowej, par i indywidualnej. Turniej został rozegrany wg. zasad Baszka Méster Sport. Wyniki z Super Puchar Polski zaliczają się do rankingu Masters Polska.

Super Puchar Polski w Sulęczynie, był dedykowany pamięci Gerarda Piotra Woelke.

Patronat honorowy:

  • Kazimierz Plocke - Poseł RP
  • Bernard Grucza – Wójt Gminy Sulęczyno
  • Kazimierz Gliniecki – Przewodniczący Rady Gminy w Sulęczynie

Piękna pogoda sprowadziła do Sulęczyna, do wspaniałej krainy wśród lasów i jezior 220 baśkarzy, którzy przyjechali rywalizować o Super Puchar Polski. Do rywalizacji przystąpili min. zawodnicy z As Pik Chełmża, Asów Gniezno, Kontry Gorzów Wielkopolski, Energetyka Trzcianka, Victorii Miały, Lwów Przeźmierowo, Klimka Grudziądz, Zantyra Sztum, Soli Wieliczka, BEMIX-a Więcbork oraz z Kaszub i Pomorza. 

 

Najlepszym zawodnikiem turnieju i zdobywcą Super Pucharu Polski został Jan Szczechowiak reprezentujacy – Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, który zwyciężył także w kategorii par i drużyn. Należy nadmienić, że Jan Szczechowiak dokonał tego wyczynu po raz drugi w tym roku, stając się wielką gwiazdą rozgrywek Masters Polska. Jan Szczechowiak zdobywając Super Puchar Polski, zdobył także nagrodę główną - telewizor.

 

II miejsce zdobył Piotr Szutkowski – As Pik II Chełmża, przegrywając Super Puchar Polski tylko różnica małych punktów. Rywalizację na trzecim miejscu ukończył Dariusz Plecyng – Klimek Grudziądz. Obaj zawodnicy odnieśli swoje największe sukcesy w rywalizacji na turniejach sportowych w Masters Polska. Poniżej podium finiszowali Jacek Domarus – GKS Sierakowice, Henryk Mosiński - Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, Bogdan Podlewski – Asy Gniezno, Jan Słomiński – Borowiacy Chojnice, Mieczysław Machajewski – GKS Kołczygłowy, Lech Orłowski – As Pik Chełmża, Mariusz Lorek – Brama Chojnice.

Wśród pań zwyciężyła Ewa Kołaszewska – Ich Troje Sztum, która wyprzedziła Halinę Tandecka – Huta ze Skinic i Joannę Czapiewską – Sól Wieliczka.

Turniej par bezapelacyjnie wygrali Jan Szczechowiak i Henryk Mosiński – Kaszëbë Baszka Nowa Karczma. Kolejne pary toczyły walkę o drugą lokatę, gdzie najlepiej poradzili sobie Piotr Szutkowski i Jerzy Piankowski – As Pik II Chełmża, którzy wywalczyli drugie miejsce. Trzecie miejsce zdobyły Lwy z Przeźmierowa – Zenon Kulczyński i Tadeusz Piaskowski. Kolejne miejsca zajęli Podlewski Bogdan i Henryk Marcinkowski – Asy Gniezno, Paszke Ireneusz i Leszek Derwich – Baszta Bytów, Ryszard Borzyszkowski i Andrzej Skiba – Pogodni Dziemiany oraz Andrzej Trochowski i Antoni Gerhman – Pelplinkowo Pelplin.

Super Puchar Polski w rywalizacji drużynowej przypadł Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, którzy minimalnie wyprzedzili Basztę Bytów. Kaszëbë Baszka Nowa Karczma wygrała po raz drugi w tym roku w rywalizacji Masters Polska – zdobywając także Tarczę Polski. Zdobywcy Super Pucharu Polski 2015 - Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, wystąpili w następującym składzie: kpt. Mirosław Kuczyński, Henryk Mosiński, Jan Szczechowiak, Mirosław Ugowski.  Drugie miejsce dla rewelacyjnej Baszty Bytów – kpt. Ireneusz Paszke, Ekman Kazimierz, Łangowski Roman, Leszek Derwich. Trzecie miejsce zdobyły waleczne Asy Gniezno – kpt. Antoni Kiełpiński, Grzegorz Biernacki, Henryk Marcinkowski, Bogdan Podlewski. Rywalizację w czołowej 10 turnieju ukończyły następujące drużyny: Klimek Grudziądz, GKS Kołczygłowy, Lwy Przeźmierowo, Pogodni Dziemiany, Pelplinkowo Pelplin, Bazuny Żukowo, RemuS Żelistrzewo.

Podsumowując Super Puchar Polski, należy pogratulować zwycięzcom oraz nagrodzonym, którzy musieli ostro rywalizować, żeby zdobyć premiowane miejsca pucharami. Gwiazdami turnieju był Jan Szczechowiak oraz Kaszëbë Baszka Nowa Karczma. Należy też wyróżnić Ewę Kołaszewską ze Sztumu, najlepszą zawodniczkę w rywalizacji pań. Piotra Szutkowskiego, który zdobył drugie miejsca indywidualnie i w parach z Chełmży. Gratulacje dla Baszty Bytów i Irka Paszke, którzy mocno zaznaczyli swoją obecność w turnieju. Na mapie Baśki pojawiła się nowa siła z Grudziądza Klimek, która co raz mocniej zaczyna akcentować swoją obecność w rozgrywkach. Udany turniej zaliczyły Lwy z Przeźmierowa, które udanie godzą rozgrywki w Baśkę i Kopa. Ostatni ukłon w stronę walecznych Asów z Gniezna, które rywalizowały w Masters Polska z drużynami z Kaszub o końcowe zwycięstwo, kończąc rywalizację na trzecim miejscu.

Organizatorzy dziękują wszystkim zawodnikom za udział w turnieju oraz grę zgodną z zasadami fair play. Turniej odbył się dzięki wsparciu Urzędu Gminy oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie.

wyniki znajdują się tutaj

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg