Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Szemud. Andrzej Trochowski został Królem Baśkarzy 2016.

puchar króla 2016

3 stycznia 2016 roku w Szemudzie, odbył się noworoczny turniej sportowy o tytuł Króla Baśkarzy. Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce. Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrali 4 rundy po 40 rozdań. Turniej Króla, był rozgrywany w 3 kategoriach: drużynowej, par oraz  indywidualnej pań i panów.

 

Turniej Króla, rozpoczął sezon 2016 na Kaszubach i w Polsce. Do Szemuda przyjechały 53 drużyny oraz 212 zawodników, którzy rywalizowali o tytuł Króla Baśkarzy na rok 2016. Najliczniej zespoły reprezentowały Kaszuby i Pomorze, przyjechali także goście z Chełmży, Gniewu, Grudziądza, Janowca Wlkp, Trzcianki, Wieliczki.

 

Turniej Króla, był także okazją do nagrodzenia najlepszych baśkarzy sezonu 2015 przez portal kaszebe-baszka.pl. Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostali uhonorowani statuetkami Złote Baszczi 2015. Dodatkowo uczestnicy turnieju Króla Baśkarzy, otrzymali plan rozgrywek Masters Kaszëbë 2016 oraz kalendarz pozostałych turniejów sportowych.

 

Turniej otworzył Kazimierz Plocke Poseł na Sejm RP, który wspólnie z Aleksandrą Pesz Przewodnicząca Rady Gminy Szemud, życzyli samych sukcesów sportowych. Hasło do boju dał autor hymnu baśkarzy Irek Partyka, który na tą okazję przygotował kilka piosenek. Dodatkowo każdy z uczestników turnieju, otrzymał pamiątkowy button.

 

Królem i zwycięzcą turnieju oraz zdobywcą nagrody głównej telewizora, został Andrzej Trochowski - Pelplinkowo Pelplin, który po zaciętej rywalizacji wyprzedził Jana Jamrus z Białogóry. Na trzecim miejscu rywalizację ukończył Stefan Pelpliński z Łubiany. Kolejne miejsca zajęli: Robert Regliński z Bazun Żukowo, Ryszard Dampc - GKS Luzino, Zbigniew Wojniusz - Energetyk Trzcianka i Jerzy Bladowski - Bazuny II Żukowo.

 

Wśród pań zwyciężyła Helena Hinc - Bazuny Żukowo, która wyprzedziła Danutę Treder - Sokoły Rumia oraz Bernadetę Banowską - Sokoły II Rumia.

W turnieju par, zwyciężyli Jerzy Bladowski i Stanisław Wiczling - Bazuny II Żukowo. Na drugim miejscu zostali sklasyfikowani Stefan Pelpliński i Hubert Okrój - Łubiana. Ostatnie miejsce na podium zajęli Karol i Ryszard Dampc z GKS Luzino.

 

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyły Orły Karczemki kpt. Marian Dampc, Szenk Kazimierz, Wendt Stanisław, Krzysztof Zieleziński, które odniosły swoje największe zwycięstwo w historii swoich startów. Drugie miejsce dla rewelacyjnego Klimka Grudziądz - kpt. Wojtek Kawski, Janusz Jaworowski, Janusz Klajborowski, Mirosław Lipowski, którzy potwierdzili znakomitą formę z poprzedniego sezonu. Na trzecim miejscu rywalizację ukończył waleczny Energetyk Trzcianka - kpt. Jarek Pałasz, Krystyn Graś, Ryszard Młynarek, Zbigniew Wojniusz, którzy także w wielkim stylu potwierdzili, że w tym sezonie powalczą o kolejne trofea... Blisko podium rywalizację ukończyli: Białogóra, Lipuszaki Lipusz, Szpela Władysławowo, GKS Luzino.

 

Turniej, jak zawsze przebiegał w atmosferze fair play. Natomiast poziom rywalizacji sportowej był bardzo wyrównany i o miejscach decydowały minimalne różnice, powiedział Czesław Jaśkiewicz - sędzia główny turnieju.

 

Patronat honorowy:

Kazimierz Plocke – Poseł RP

Ryszard Kalkowski – Wójt Gminy Szemud

 

Turniej Króla, został rozegrany w hali sportowej Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie

 

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg