Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-sier-18             baner-przy-p-18

Dziemiany. Narloch Kazimierz i Borowiacy Chojnice liderami Dziemiańskiej Ligi Baśki.

dziem narlo kaz

10 grudnia 2017 roku w Ośrodku Kultury w Dziemianach, odbył się II turniej Dziemiańskiej Ligi Baśki 2017/18. Dziemiańska Liga Baśki, jest rozgrywana pod honorowym patronatem Wójta Gminy Dziemiany Leszka Pobłockiego.

Zwycięzcą drugiego turnieju Dziemiańskiej Ligi Baśki, został Trześniewski Kazimierz - Borowiacy Chojnice. Drugie miejsce zajął Tajer Jerzy - Rzemieślnik Mrocza. Trzecie miejsce na podium zdobył Borzyszkowski Franciszek - Pogodni Dziemiany. Blisko podium finiszowali także: Cherek Marek – Kontra Silno, Kosecki Alfred i Gradowski Andrzej – zawodnicy Chojny Chojnice. Najlepszą zawodniczką została Halina Tandecka – Sami Swoi Konarzyny.

Turniej par wygrali Pogodni Dziemiany - Leman Jan i Borzyszkowski Franciszek. Drugie miejsce zdobyła para Borowiacy Chojnice - Trześniewski Kazimierz i Słomiński Jan. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Orły Klawkowo - Borzych Franciszek i Lorek Mariusz.

Rywalizację zespołowy wygrali Borowiacy Chojnice – kpt. Trześniewski Kazimierz, Kortas Franciszek, Narloch Kazimierz, Słomiński Jan. Kolejne miejsca zajęły następujące zespoły:  Pogodni Dziemiany, Chojny Chojnice, Kontra Silno, Asy Chojnice i Ewa+trzech Kościerzyna.

Na cykl Dziemiańskiej Ligi Baśki będzie się składać V turniejów, które wyłonią zwycięzców klasyfikacji indywidualnej, par oraz drużynowej. W każdym turnieju zawodnicy rozegrają 5 rund sportowych po 32 rozdania. Turniej będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce najstarszym trumfem”. Zawodnicy rywalizują o tytuł Mistrza Gminy Dziemiany oraz nagrodę główną telewizor.

Wszystkie turnieje będą rozgrywane w niedzielę o godz. 13, w Ośrodku Kultury w Dziemianach. Podsumowanie Dziemiańskiej Ligi Baśki, nastąpi 24 marca 2018 roku, turniejem o Puchar Gminy Dziemiany.

Ośrodek Kultury w Dziemianach serdecznie zaprasza wszystkich baśkarzy z południa Kaszub 10 grudnia do rywalizacji sportowej w rozgrywkach Dziemiańskiej Ligi Baśki w sezonie 2017/18. Dodatkowo zapewnia jadło i kaszubską kawę oraz ciekawe atrakcje.

Info - Dariusz Turzyński

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg