Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-sier-18             baner-przy-p-18

Adam Brzozowski Mistrzem Gminy Krokowa w Baśkę.

adam-brzoz-male

30 grudnia w Domu Kultury w Sławoszynie, odbył się turniej sportowy Mistrzostwa Gmina Krokowa w Baśce. Turniej kończył sezon rozgrywek sportowych na Kaszubach w roku 2017.

 

Turniej o Mistrzostwo Gminy Krokowa  w Baśce był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry Baszka Méster Sport w kategoriach: drużynowej, indywidualnej oraz parami.

 

Mistrzem Gminy Krokowa i zdobywcą Miecza Mściwoja II ufundowanego przez Adama Śliwickiego, został Adam Brzozowski – Brzozaki Mechowo. Na podium finiszowali także Zygmunt Wild – Karo Wejherowo i Adas Mateusz – Szpela Władysławowo. Wśród najlepszych zawodników sklasyfikowano także: Mirosława Ugowskiego - Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, Daniela Frankowskiego – Donimierz, Romana Liecau - Fala Krokowa i Gerarda Miiller - Kaszuby Lębork. Najlepszą zawodniczką została Brygida Skrzypczak – Karo Wejherowo.

 

Turniej par wygrali Otrombke Roman i Odwald Henryk – Władysławowo. Drugie miejsce zajęła Fala Krokowa - Liecau Roman i Poerling Hubert. Na trzecim miejscu został sklasyfikowany RemuS Żelistrzewo - Miszka Bogdan i Kreft Kazimierz.

 

W rywalizacji zespołów zwyciężyła Fala Krokowa – kpt. Liecau Roman, Poerling Hubert, Penkowski Zbigniew, Rohda Kazimierz. Drugie miejsce zajął zespół Kaszëbë Baszka Nowa Karczma – kpt. Ugowski Mirosław, Czarniecki Andrzej, Mosiński Henryk, Stefański Stanisław. Trzecie miejsce zdobyły Brzozaki Mechowo – kpt. Brzozowski Adam, Balewski Mieczysław, Putkowski Tomasz, Treder Zenon. Na kolejnych miejscach finiszowały następujące zespoły: Karo Wejherowo, RemuS Żelistrzewo, Kłos Werblinia i Gnieżdżewo.

 

Turniej był rozgrywany w ramach Obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, którego kulminacja nastąpi 11 listopada 2018 roku w Szemudzie.

 

Turniej o Mistrzostwo Gminy Krokowa został rozegrany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Krokowa - Adama Śliwickiego oraz Dyrektora COS OPO w Cetniewie – Michała Kowalskiego. 

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

 

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg