Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-mechowa18             baner-zuk-zlota18

Gmina Szemud. Zaprasza na Mistrzostwa Polski - Baszka Méster Sport 2018.

gm szemud zapras

Zwycięzcy Mistrzostw Polski 2017

10 czerwca 2017 roku w Szemudzie w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji o godzinie 13 odbędzie się turniej sportowy o Mistrzostwo Polski. Będzie to wielkie święto Polskiej Baśki sportowej.

 

Turniej będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport z asem serce - tzw. „Czerwona Baśka”. Mistrzostwa Polski, będą rozgrywane w 3 kategoriach: drużynowej, par oraz indywidualnej pań, panów, podczas których zawodnicy rozegrają 5 rund po 32 rozdania. Mistrzostwa Polski zaliczają się do rankingu Masters Polska 2018.

 

Mistrzostwa Polski zostaną rozegrane w rocznicę historycznego wyniku uzyskanego podczas ubiegłorocznych mistrzostw gdzie ustanowiono rekord w liczbie osób jednocześnie grających w baśkę. Czterysta czterdzieści cztery zawodników, to aktualny rekord Polski w liczbie osób jednocześnie grających w baśkę. Ustanowiony został w 11 czerwca 2017 roku podczas Mistrzostw Polski Baszka Mester Sport rozegranych w Szemudzie.

 

Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników i pasjonatów gry do Szemuda Stolicy Polskiej Baśki. Przyjeżdżajcie w barwach biało-czerwonych, Dziennik Bałtycki przygotuje oprawę medialną z Mistrzostw Polski. Na najlepszych czekają wspaniałe nagrody oraz tytuły i miejsce w historii Polskiej Baśki.​

 

Sygnał do rywalizacji Mistrzostw Polski da Kazimierz Gruenholz, który specjalnie zagra na bazunie. Hymn baśkarzy poprowadzi Ireneusz Partyka.

Na Mistrzostwa Polski w karcianą Baśkę, zaprasza: Wójt gminy Szemud – Ryszard Kalkowski oraz Polska Federacja Baszka – Kop. Do wygrania w turnieju Baśki w kategorii open, będzie telewizor. Dodatkowo dla uczestników turnieju przygotowano 50 pucharów i nagród rzeczowych. Wszyscy uczestnicy turnieju Baśki otrzymają pamiątkowy button.

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg