Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-sp-krajny-18             baner-zuk-zlota18

Szemud. Mistrzostwa Kaszub w lësa sportowego.

szem mistrzost lesa sportowe

16 czerwca w Szemudzie, odbędzie się turniej sportowy o Mistrzostwo Kaszub. Turniej będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - lësa sportowego (ze Szpicą).

Mistrzostwa Kaszub, będą rozgrywane w 3 kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par. Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrają 4 rundy po 16 rozdań. Zawodnicy będą rywalizować o  puchary i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymają pamiątkowy button.

Turniej o Mistrzostwo Kaszub, zostanie rozegrany w Hali Sportowej - ul. Szkolna 4a. Drużyny do turnieju - czteroosobowe należy zgłaszać w dniu imprezy: 16 czerwca 2018 r., zapisy, godz. 15 – 15/50. Turniej sportowy godz. 16.

Na turniej sportowy o Mistrzostwo Kaszub w lësa sportowego, zaprasza Ryszard Kalkowski – Wójt Gminy Szemud, który patronuje wydarzeniu oraz Federacja Kaszëbë Baszka – Lës.

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg