Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-djk-z-19         baner-czersk-19

Wprowadzenie - Ranking - Masters Polska 2016

masters polska logo

 

10 kwietnia 2016 roku w Brusach, odbędzie się Puchar Polski - I turniej zaliczany do rankingu Masters Polska 2016. Puchar Polski będzie inauguracja rozgrywek Masters Polska 2016 w Polscei. Na cały cykl składa się 5 turniejów, które będą zaliczane do rankingu. W rankingu będą prowadzone 3 klasyfikacje: drużynowa, par oraz indywidualne panów i pań.

Turnieje będą rozgrywane wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce,– tzw. „Czerwona Baśka”. Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrają w każdym turnieju 4 rundy po 40 rozdań.

Organizatorzy w każdym turnieju zaliczanym do rankingu Masters Polska 2016, przewidzieli 50 sztuk pucharów oraz nagród rzeczowych. Do wygrania w każdym z turniejów w kategorii open, będzie telewizor min 28 calowy. Dodatkowo przygotowano dla każdego uczestnika turnieju pamiątkowy button.

W Masters Polska 2016 w finale rozgrywek, zostanie nagrodzonych pucharami i nagrodami rzeczowymi: 10 drużyn, 10 par, 15 panów oraz 5 pań. Dla zwycięzców w kategorii indywidualnej pań i panów, przygotowano nagrody w postaci telewizorów. Łącznie organizatorzy zabezpieczyli 80 nagród i pucharów na finał Masters Polska 2016, który odbędzie się podczas Szabli Niepodległości 6 listopada w Szemudzie.

Do rankingu Masters Polska 2016 będą się zaliczały następujące turnieje: Puchar Polski, Mistrzostwa Polski, Tarcza Polski, Mistrzostwa Europy i Super Puchar Polski.

W Masters Polska 2016, nie wprowadzono zmian w regulaminie. Zasady sportowe oraz organizacyjne będą takie same jak w 2015. W rywalizacji par nie będzie możliwości skorzystania z JOKIERA  - zawodnika rezerwowego. Drużyny, które wyrażą chęć udziału w Masters Polska 2016, będą musiały wypełnić kartę zgłoszenia i podać podstawowy skład 4 osób do klasyfikowania w rankingu.

Ranking Masters Polska 2016, zapewni Państwu niezapomniane emocje, podobne do tych, które były w ubiegłym roku. Rywalizacja w poszczególnych kategoriach była bardzo wyrównana i dopiero ostatni turniej wyłonił zwycięzców poszczególnych klasyfikacji. Tytułów Super Mistrzów, będzie bronić zespół Chojny Chojnice – kpt. Alfred Kosecki, Andrzej Gradowski, Józef Wysocki i Bogdan Wenderski. W rywalizacji par Alfred Kosecki i Józef Wysocki – Chojny Chojnice. Indywidualnie Alfred Kosecki – Chojny Chojnice i Bernadeta Banowska – Orły Rumia.

Patronat honorowy:
Kazimierz Plocke – Poseł RP
Jan Kleinszmidt - Przewodniczący Sejmiku  Województwa Pomorskiego
Łukasz Grzędzicki - Prezes ZG Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego
Ryszard Kalkowski – Wójt Gminy Sierakowice
 
Do rywalizacji w Masters Polska 2016, zaprasza:
Polska Federacja Baszka - Kop

 

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg