Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-pp-k          baner-gniew-18

Szymbark. Władysław Wilma zdobył Puchar Wieżycy.

szymbark puch wiez modified

21 maja w Zespole Kształcenia w Szymbarku, odbył się turniej sportowy o Puchar Wieżycy. Zdobywcą Pucharu Wieżycy został Władysław Wilma ze Stężycy oraz zespół Baśki Białogóra.

Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry – Baszka Méster Sport, z asem serce – tzw. „Czerwona Baśka”, w 3 kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par. Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrali 5 rund. Wszyscy uczestnicy turnieju Baśki otrzymali pamiątkowy button.

Zwycięzcą turnieju i zdobywcą nagrody głównej, został Władysław Wilma ze Stężycy, reprezentujący zespół Baszty Bytów.  Drugie miejsce zdobył Franciszek Kortas – Skowronki Kinice. Trzecie miejsce zdobył Andrzej Maszke – Baśka Białogóra. Najlepszą zawodniczką została Ewa Jendernal – Ewa + 3 Kościerzyna.

Turniej par wygrali Andrzej Maszke, i Stanisław Kopystecki – Baśka Białogóra. Drugie miejsce zdobyła para Kaszëbë Baszka Nowa Karczma Henryk Mosiński i Janusz Piełowski. Trzecie miejsce zdobyło Luzino I - Zdzisław Motyka i Tadeusz Pierszewski.

W rywalizacji zespołów zwyciężyła Baśka Białogóra – kpt. Andrzej Maszke, Marek Baran, Ryszard Koziróg, Stanisław Kopystecki. Drugie miejsce zdobył zespół Luzino I – kpt. Jan Pallch, Zdzisław Pobłocki, Tadeusz Poblocki, Tadeusz Pierszewski. Natomiast na trzecim miejscu sklasyfikowano Wejher Wejherowo – kpt. Mariusz Kozakiewicz, Bogusław Napieralski, Jacek Pohl, Kazimierz Sychowski. Na kolejnych miejscach sklasyfikowano następujące zespoły: Nasz Dach Stężyca, AMK Darzlubie, Szpela Władysławowo, Skowronki Kinice.

Turniej o Puchar Wieżycy, został rozegrany w Sali Sportowej Zespołu Kształcenia w Szymbarku u podnóża Wieżycy – Góry Kaszubów, najwyższego szczytu Polski północnej.

Patronat honorowy:

Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego

Janina Kwiecień - Starosta Kartuski

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg