Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-pp-k          baner-gniew-18

Kontra Rej Międzychód – zaprasza na mecz kolejowy.

kontra rej miedzy 17

W IX sesji rozgrywek Grand Prix o Puchar Krainy 100 Jezior rozegranej tradycyjnie w gościnnym Hotelu Neptun udział wzięło 29 zawodników, a rywalizacja była jak zwykle ogromnie emocjonująca.

 

Sesja ta była mało przyjazna dla dotychczasowych liderów (Zbigniew Zielonka 14 – Włodzimierz Fojud – 13, Władysław Ziółek – 23, Marek Pospieszny – 24, Kwa Krzysztof - 29 miejsce), co może mieć brzemienne skutki dla końcowej klasyfikacji. Ale taka sytuacja tylko dodaje kolorytu naszym rozgrywkom.

 

Zwycięzca IX sesji Krzysztof Otto awansował do czołowej ósemki klasyfikacji rozgrywek. Bardzo do niej się zbliżył nasz senior Franciszek Minge. Po IX sesjach różnice między poszczególnymi zawodnikami są minimalne. Bardzo ciekawie zapowiadają się niezwykłe emocje w dniu 9 czerwca 2017 podczas ostatniej 10 sesji kończącej rozgrywki sezonu 2016/17.

 

Poniższa klasyfikacja jednoznacznie wskazuje na to, że w X sesji karty będą bardzo gorące i ręce spocone, a kto zachowa zimną głowę, i kto będzie miał więcej szczęścia, ano zobaczymy! Po IX sesjach III edycji Grand Prix o Puchar Krainy 100 Jezior czołówka najlepszych zawodników przedstawia się następująco: Zbigniew Zielonka, Włodzimierz Fojud, Sławomir Troszczyński.

IX sesja nie przyniosła zmiany na pozycji lidera klasyfikacji drużynowej, prowadzi nadal zespół Kontra II w składzie: Jarosław Otto, Marek Sylwester Grynczek, Andrzej Hoffmann i Marek Pospieszny, wyprzedzając zespół kontra – Rej VII w składzie: Zbigniew Zielonka, Maciej Misiewicz, Adam Gilewicz, Wiesław Kamiński oraz zespół Kontra – Rej I w składzie: Włodzimierz Fojud, Piotr Olszowski, Andrzej Kupka i Jerzy Pospieszny.

 

Równolegle z rozgrywkami IX Kopa sportowego odbyła się XI sesjach rozgrywek w Tysiąca prowadzone były rozgrywki w Tysiąca w VII sesji GP zwyciężyła Grażyna Piekarską – 10 pkt. przed Henrykiem Napierałą – 7 pkt. Zenonem Nygą 7 pkt. i Urszulą Paś – 5 pkt. Po XI sesjach GP w Tysiąca prowadzi H. Napierała –116,0 pkt. wyprzedzając G. Piekarską – 111. pkt., Zenona Nygę – 105 pkt. i Krzysztofa Wachowiaka – 45 pkt.

 

Kontra Rej Międzychód zaprasza na czwórmecz z udziałem GKSGKiU Kontra, SKS – KS Przeźmierowo, KSKS w Kościanie, MKSGKiU Kontra – Rej w staropolskich grach karcianych Baski i Koopa. Mecz odbedzie się 18 czerwca 2017 roku – godz. 10:30 – 17:15 w relacji pociągu retro Przystań i Bogdan (na trasie Międzychód – Gorzów Wlkp. – Bogdaniec – Gorzów Wlkp. - Międzychód. Organizatorem meczu są: Zarządy powyższych Klubów, Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, Urząd Miasta w Gorzowie Wlkp., Urząd Miasta w Międzychodzie.

 

 

Info – Marek Pospieszny

 

Wyniki znajdują sie tutaj

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg