Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-pp-k          baner-gniew-18

Gniewino. Mirosław Lipowski i Klimek Grudziądz zdobyli Puchar Bałtyku.

IMG 7032

28 maja w Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteki w Gniewinie, odbył się turniej sportowy o Puchar Bałtyku. Turniej został zdominowany przez zespół Klimka Grudziądz, który wygrał wszystkie klasyfikacje turniejowe.

Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce – tzw. „Czerwona Baśka”, w 3 kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par. Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrali 5 rund. Tradycyjnie zawodnicy rywalizowali o 40 pucharów i nagród rzeczowych. Wszyscy uczestnicy turnieju Baśki otrzymali pamiątkowy button.

Zwycięzca turnieju został najlepszy zawodnik z rankingu Masters Polska 2016 Mirosław Lipowski z Klimka Grudziądz, który wyprzedził Kazimierza Szenk ze Szpicy Szemud oraz Władysława Wilmę z Jasnej. Blisko podium finiszowali: Mieczysław Fleming - Fala Krokowa, Kazimierz Ekman - Baszta Bytów, Marian Trocki - Walety Orle, Janusz Jaworowski - Klimek Grudziądz. Wśród pań zwyciężyła Maria Bołtroczyk – Baszta Bytów.

Turniej par wygrali zawodnicy Klimka Grudziądz - Janusz Jaworowski i Janusz Klajborowski. Drugie miejsce zajęła druga para Klimka Grudziądz - Wojciech Ciernicki i Mirosław Lipowski. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Szpicę Szemud - Krzysztof Zieleziński i Kazimierz Szenk.

W rywalizacji zespołów zwyciężył Klimek Grudziądz, który dorzucił kolejny tytuł do swojej bogatej kolekcji. Zwycięski zespół wystąpił w następującym składzie – kpt. Mirosław Lipowski, Ciernicki Wojciech, Janusz Jaworowski, Janusz Klajborowski. Drugie miejsce zdobył zespół Pogorszewa – kpt. Zdzisław Rojek, Ryszard Górski, Bernard Kostuch,  Stanisław Skuriat. Trzecie miejsce zdobył zespół Jasnej – kpt. Tomasz Soukup, Krzysztof Haber, Jerzy Demus, Władysław Wilma. Kolejne miejsca zajęły następujące zespoły: Baszta Bytów, Asy Chojnice, Baśka Białogóra, Dragon Gdynia, MIR-WO Łasin.

Turniej Puchar Bałtyku, został rozegrany w Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteka w Gniewinie, ul. Sportowa 1. Patronat honorowy udzielił Wójt Gminy Gniewino – Zbigniew Walczak.

 

Wynki znajdują się tutaj

 

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg