Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-pp-k          baner-gniew-18

Szemud. Mistrzostwa Polski – Masters Polska 2017.

szemud mistrz 17

11 czerwca 2017 roku w Szemudzie w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji, odbędzie się turniej sportowy o Mistrzostwo Polski. Bedzie to wielkie święto Polskiej Baśki sportowej.

 

Turniej będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce – tzw. „Czerwona Baśka”. Mistrzostwa Polski, będą rozgrywane w 3 kategoriach: drużynowej, par oraz indywidualnej pań, panów, podczas których zawodnicy rozegrają 5 rund po 32 rozdania.  Mistrzostwa Polski zaliczają się do rankingu Masters Polska 2017, na który składa się cykl V turniejów. Na podstawie uzyskanych wyników i prowadzonego rankingu, organizatorzy wyłonią i nagrodzą najlepszych baśkarzy w Polsce. 

 

Podczas Mistrzostw Polski zostanie podjęta próba pobicia rekordu w liczbie osób jednocześnie grających w baśkę. Czterysta dwadzieścia sześć graczy, to aktualny rekord Polski w liczbie osób jednocześnie grających w baśkę. Ustanowiony został w czerwcu 2015 roku podczas Mistrzostw Polski Baszka Mester Sport rozegranych w Szemudzie. W niedzielę 11 czerwca również w Szemudzie, odbędą się kolejne Mistrzostwa Polski Baszka Méster, podczas których zostanie podjęta próba pobicia tego rekordu.

 

Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników i pasjonatów gry, do Szemuda Stolicy Polskiej Baśki. Przyjeżdżajcie w barwach białoczerwonych, Dziennik Bałtycki przygotuje wspólne zdjęcie, które ukaże się w poniedziałkowym wydaniu z relacją z Mistrzostw Polski. Na najlepszych czekają wspaniałe nagrody oraz tytuły i miejsce w historii Polskiej Baśki.

Na Mistrzostwa Polski zaprasza Wójt Gminy Szemud Ryszard Kalkowski.  Do wygrania w turnieju Baśki w kategorii open, będą 3 telewizory 32 calowe. Dodatkowo dla uczestników turnieju przygotowano 70 pucharów i nagród rzeczowych. Wszyscy uczestnicy turnieju Baśki otrzymają pamiątkowy button.

 

Tytułów indywidualnie z Bojana, bronią Kazimierz Narloch – Borawiacy Chojnice i Maria Bołtroczyk – Baszta Bytów. W rywalizacji par zwyciężyli Domski Brunon i Waldowski Ryszard - OSP Przetoczyno. Najlepszy zespół Mistrzostw Polski w Bojanie to Chrobry Charbowo – kpt. Dziemiańczyk Bogdan, Bienias Tadeusz, Furman Mietek, Rajewicz Jan.

 

Medaliści Mistrzostw Polski – Bojano 2016:

Kategoria open:

1 Narloch Kazimierz - Borowiacy Chojnice
2 Mieszczak Benedykt - BEMIX Więcbork
3 Dziemiańczyk Bogdan - Chrobry Charbowo

Kategoria pań:

1 Bałtroczyk Maria - Baszta Bytów
2 Stanuch Teresa - Rodzinka Wicko
3 Kozioł Irena - Rodzinka Wicko

Kategoria par:

1 OSP Przetoczyno - Domski Brunon i Waldowski Ryszard
2 Chrobry Charbowo - Dziemiańczyk Bogdan i Rajewicz Jan
3 BEMIX Więcbork - Mieszczak Benedykt i Kliszewski Piotr

Kategoria drużyn:

1 Chrobry Charbowo
2 OSP Przetoczyno  
3 Szczupak 12 Brzozówka
4 Białogóra
5 FBR Gostomski Lipusz
6 Marwoje Gdańsk
7 GKS Luzino
8 Orły Przodkowo
9 BEMIX Więcbork
10 Szpica Szemud

 

Mistrzostwa Polski, zostaną rozegrane w Hali Sportowej - ul. Szkolna 4a. Drużyny do turnieju - czteroosobowe należy zgłaszać w dniu imprezy: 11 czerwca 2017 r., zapisy będą prowadzone od godz. 11/30 – 12/50. Turniej sportowy godz. 13.

 

Patronat honorowy:

Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego

Ryszard Kalkowski – Wójt Gminy Szemud

Kazimierz Plocke – Poseł RP

Na Mistrzostwa Polski do Szemuda, zapraszają:

Polska Federacja Baszka - Kop,

Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Szemudzie

Ogólnopolski Portal: www.kaszebe-baszka.pl.

 

masters polska logo

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg