Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-pp-k          baner-gniew-18

Tadeusz Malek i Dęby Dąbie wygrywają Bytowską Ligę Baśki.

tadeusz malek i deby

3 czerwca w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Bytowie, odbyło się zakończenie Bytowskiej Ligi Baśki sezonu 2016/17. Zwycięzcą Bytowskiej Ligi Baśki został Tadeusz Malek oraz zespół Dęby Dąbie.

Zakończenie Bytowskiej Ligi Baśki, zostało poprzedzone turniejem o Puchar Bytowa, który zdobył Kazimierz Ekman. Miejsca na podium zdobyli odpowiednio Kazimierz Kerlin i Zdzisław Cieszyński. Blisko podium finiszowali: Mieczysław Kobiella, Marian Pokładowski, Marian Jereczek,  Tadeusz Malek.

Po turnieju o Puchar Bytowa nastąpiło podsumowanie i nagrodzenie najlepszych z najlepszych w Bytowskiej Lidze Baśki 2016/17. Mistrzem ligi został Malek Tadeusz - Talex Borzytuchom. Wicemistrzem został Litwiński Kazimierz - WDK Ugoszcz. Natomiast na trzecim miejscu sklasyfikowano Paszke Ireneusza - Baszta Bytów. Kolejne miejsca zajęli: Grzonka Jan - Seniorzy Bytów, Wielgosz Gabriel - Talex Borzytuchom, Wera Andrzej - Dęby Dąbie, Główczewski Konrad - Dęby Dąbie, Szada Borzyszkowska Bogumiła - Seniorzy Bytów, Rzepiński Stanisław - Kaszubia Studzienice, Ramczykowski Mieczysław – Borzytuchom.

W rywalizacji zespołów zwyciężył zespół Dęby Dąbie – kpt. Kazimierz Kerlin, Ryszard Dykiel, Konrad Główczeski, Andrzej Wera. Drugie miejsce zajął zespół Talexu Borzytuchom – pt. Tadeusz Malek, Kazimierz Bazner,  Zbigniew Traczyński, Gabriel Wielgosz. Trzecie miejsce zdobyli Seniorzy Bytów: kpt. Szada Borzyszkowska Bogumiła, Jan Grzonka, Szada Borzyszkowska Jan, Jan Pepliński.

Bytowska Liga Baśki składała się z cyklu turniejów rozgrywanych od września 2016 do maja 2017. Turnieje były rozgrywane w kategorii drużynowej oraz indywidualnej wg. zasad Baszka Méster Sport.

Patronat honorowy nad Bytowską Ligę Baśki objął Ryszard Sylka – Burmistrz Bytowa oraz Federacja Kaszëbë Baszka - Lës.

Organizatorem Bytowskiej Ligi Baśki, była KK Baszta Bytów.

Info – Irek Paszke

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg