Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-pp-k          baner-gniew-18

Daniel Walenciak wygrywa IV Otwarte Mistrzostwa Gminy Czempiń w kopa sportowego.

daniel walenc

3 czerwca 2017 r. w sali sportowej „HERKULES” w Borowie odbył  się turniej o Puchar Burmistrza Gminy Czempiń, rozgrywany w ramach obchodów  Dni Czempinia jako IV Otwarte Mistrzostwa Gminy Czempiń w kopa sportowego. 

Uczestniczyło w nim 112 zawodników, w tym 5 pań. Turniej rozgrywany był w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej oraz kobiet, zgodnie z regulaminem Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego.

Turniej wygrał Daniel Walenciak z Jasienia. Drugie miejsce w turnieju zajął Zdzisław Kaźmierczak z Kluczewa. Na trzecim miejscu zostal sklasyfikowany Bronisław Stachowiak z Nowego Belęcina. W czołówce turnieju sklasyfikowano następujących zawodników: Wiesław Lisiak z Kobylina, Rafał Drozda z Kościana, Mirosław Witczak z Żabna, Andrzej Skórzewski z Kobylnik, Oskar Walenciak  z Jasienia,  Marcin Jędrzejczak z Krzyżanowa, Jan Gigoń z Głuchowa. Kategorię kobiet  wygrała Pamela Mieloszyńska z Leszna odbierając okolicznościowy puchar.

Drużynowo bezkonkurencyjna okazała się drużyna ŻUBRY Jasień w składzie – kpt. Mirosław Kaźmierczak, Piotr Kaźmierczak, Daniel Walenciak i Oskar Walenciak.  Drugie miejsce zajęła drużyna Przyjaciele Kobylin w składzie  - Wiesław Lisiak - kpt. Edmund Polny, Józef Turbański i Marian Knuła,. Natomiast trzecie miejsce zdobyła drużyna Pocztowiec Kościan, w składzie - kapitan Jerzy Cieślak, Andrzej Chumski, Stanisław Dominiczak,  i Dariusz Kaźmierczak.

W klasyfikacji indywidualnej pierwsza trójka otrzymała puchary, natomiast dla 20 najlepszych zawodników organizatorzy przygotowali nagrody. Poszczególni zawodnicy z trzech czołowych drużyn otrzymali odpowiednio złote, srebrne i brązowe medale oraz nagrody. Puchary, medale i nagrody wręczał Pan Konrad Malicki – Burmistrz Gminy Czempiń, który patronował turniejowi,  w towarzystwie Pana Tadeusza Fabisia członka zarządu  Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego, który włożył duży wysiłek w przygotowanie i czuwanie nad sprawnym przebiegiem turnieju. Nad regulaminowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia główny  zawodów – Jerzy Piechowiak.

Organizatorem było Kościańskie Stowarzyszenie Kopa Sportowego.

Info - G. Ratajczak

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg