Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-bolszew-18          baner-st-kiszew-18

Wojciech Chojnacki Mistrzem Baśki w Chełmży.

wojc chojn

Z okazji XXXVII Dni Chełmży, 23 lipca w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury, rozegrane zostały XI Mistrzostwa Chełmży w Baśkę, o Puchar Radnego Powiatu Toruńskiego – Dariusza Mellera, fundatora głównych nagród.

Dodatkowo klub AS PIK ufundował dla najlepszych graczy nagrody rzeczowe. Zawody otworzył V-ce Burmistrz Marek Kuffel. Graczy przywitał również Dariusz Meller. W turnieju wzięło udział 73 zawodników, oprócz reprezentantów klubu AS PIK i graczy z Chełmży, do stołu zasiedli zawodnicy min. z Gniewa, Kinic, Grzywny, Brus, Brzozówki, Luzina, Kościana, Mikołajek Pomorskich, Orzechowa, Pluskowęs, Mirakowa, Sztumu, Gniezna i Torunia. Rozegrano 5 rund po 32 rozdania w kategorii indywidualnej.

Tegorocznym Mistrzem Chełmży został Wojciech Chojnacki z Grzywny. Drugie miejsce zajął Stanisław Paluchowski z Gniewa. O zwycięstwie zadecydowały małe punkty. Na trzecim miejscu uplasował się Jan Nowacki z Chełmży, członek klubu AS PIK. Nagrody zdobyli również gracze: Krystian Kin (Brusy), Czesław Dąbrowski (Chełmża), Janusz Makowski (Gniew). W sumie nagrody otrzymała pierwsza piętnastka turnieju. Pięciogodzinne zmagania w miłej i sympatycznej atmosferze zakończyło wręczenie pucharów i nagród dla najlepszych zawodników.

Organizatorem turnieju byli: Klub AS PIK z Chełmży, PiMBP - Chełmżyński Ośrodek Kultury. Sponsorem była Piekarnia Justynex. Impreza była dotowana była przez Starostwo Powiatu Toruńskiego.

Info – Henryk Zatorski

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg