Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-bolszew-18          baner-st-kiszew-18

Chrzypsko Wielkie. Władysław Ziółek wygrał turniej z okazji XXIX Święta Wędzonej Sielawy.

sielawa wedz

Otwarty Turniej Kopa Sportowego z okazji XXIX Święta Wędzonej Sielawy zorganizowany został we współpracy Urzędu Gminy Chrzypsko Wielkie, Gminnego Ośrodka Kultury w Chrzypsku oraz Międzychodzkiego Klubu Sportowych Gier Karcianych i Umysłowych Kontra Rej w Międzychodzie już po raz drugi.

Tradycyjnie rolę gospodarza turnieju pełnili Edmund Ziółek - Wójt gminy Chrzypsko Wielkie oraz Łukasz Majchrzak – dyrektor GOK w Chrzypsku Wielkim. Z ramienia Klubu Kontra Rej rolę współorganizatora pełnił Krzysztof Otto – jednocześnie sędzia zawodów.

Turniej z udziałem 53 zawodników wygrał Władysław Ziółek – wiceprezes MKSGK i U Kontra – Rej w Międzychodzie, który wyprzedził Przemka Górskiego z Kościana, Danutę Kuraszyk z Nowego Lubosza oraz Franciszka Minge - zawodnika Klubu Kontra – Rej. Czwórka zawodników otrzymała puchary ufundowane przez GOK Chrzypsko Wielkie. Czołowa dziesiątka zawodników otrzymała nagrody w postaci sporej porcji świętowanej sielawy ufundowane przez Wójta Gminy, zaś trójka najlepszych zawodników dodatkowo nagrody rzeczowe od Klub Kontra – Rej.

Wszyscy zawodnicy otrzymali wędzoną sielawę do skosztowania! Wójt Gminy Chrzypsko zaprosił wszystkich uczestników na jubileuszowe XXX Święto Wędzonej Sielawy, które odbędzie się lipcu 2018 roku.

Info – Marek Pospieszny

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg