Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-Tuchola-MKIP-18             baner-jutrosin-kop-18

Październik z Baśką i Kopa.

pazdzier z bas i kop

Październik miesiąc, który przynosi finisz rozgrywek w Masters Polska oraz Pomorze i Kaszëbë. To także miesiąc, który daje początek rozgrywek w lokalnych ligach w różnych zakątkach Polski.

1 października w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie, odbył się turniej sportowy o Super Puchar Polski, który był ostatnim turniejem zaliczanym do rankingu Masters Polska 2017.

8 października do Więcborka, na Super Puchar Krajny zaprasza Bemix Więcbork. Benedykt Mieszczak wielki miłośnik i propagator Baski, zaprasza do Więcborka, Aleja 600-lecia. Super Puchar Krajny to nie tylko turniej sportowy, to także nowa siła Baśki sportowej wywodząca się z Krajny, która ma ambitne plany sportowe i organizacyjne do zrealizowania w przyszłym roku.

8 października w Międzychodzie, odbędzie się turniej sportowy Mistrzostwa Polski w Kopa sportowego. Turniej odbędzie się pod honorowym patronatem Starosty Międzychodzkiego Juliana Mazurka i Burmistrza Międzychodu Krzysztofa Wolnego.

Gospodarzem turnieju jest Kontra – Rej z Międzychodu, który prowadzi rozgrywki sportowe w Międzychodzie i odnosi liczne sukcesy na turniejach sportowych. Turniej będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry – Kopa sportowego, w 3 kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par.

15 października w Chojnicach odbędzie się turniej sportowy o Tarczę Kaszub, które zdecyduje o końcowych rozstrzygnięciach w Masters Pomorze 2017. Turniej będzie zostanie rozegrany pod honorowym patronatem Starosty Chojnickiego, w ramach Dni Kultury Kaszub i Pomorza.

Turniej zalicza się do rankingu Masters Pomorze 2017 i będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport z Asem trefl. Turniej o Tarczę Kaszub, będzie rozgrywany w ramach Dni Kultury Kaszubsko - Pomorskiej 2017. Mecenasem turnieju jest Franciszek Borzych, kpt Orłów Klawkowo, który wsparł turniej rzeczowo, fundując dla najlepszych uczestników turnieju po worku ziemniaków. Dodatkowo zapowiada się wspaniała rywalizacja zawodników z Baśki Białogóra Andrzeja Koziróga i Jana Jamrosa o zwycięstwo końcowe w rywalizacji open.

22 października w Sierakowicach odbędzie się turniej sportowy o Mistrzostwo Pomorza, które zdecyduje o końcowych rozstrzygnięciach w Masters Kaszëbë 2017. Turniej będzie zostanie rozegrany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Sierakowice.

Zapowiada się wspaniała rywalizacja zawodników z Klimka Grudziądz, Tornado Lębork, Asów Chojnice o zwycięstwo końcowe w rywalizacji zespołów.

22 października w Przeźmierowie odbędzie się turniej sportowy w kopa, organizowany przez WLKS Przeźmierowo pod honorowym patronatem Wójta Gminy Tarnowo Podgórne.

29 października 2017 roku w Mroczy, odbędzie się turniej sportowy Mistrzostwa Krajny i Powiatu Nakielskiego w Baśkę. Turniej będzie zostanie rozegrany pod honorowym patronatem Starosty Nakielskiego i Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza.

Turniej będzie finałem rozgrywek, które zapoczątkował Puchar Krajny w styczniu tego roku w Mroczy. Rozgrywki na Krajnie nabrały w tym roku dużego tempa i przyniosły zawodnikom z Krajny wiele sukcesów podczas turniejów Masters Polska 2017. Mistrzostwa Krajny są dedykowane wszystkim zawodnikom i zainteresowanym grą w Baśkę z okolic Krajny – Mroczy, Nakła, Więcborka, Sępólna Krajeńskiego i okolic.

Organizatorzy zapraszają na turnieje, dedykując wszystkim zainteresowanym grą w Baśkę i Kopa.

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg