Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-Tuchola-MKIP-18             baner-jutrosin-kop-18

Klimek Grudziądz i Grzegorz Sadowski liderami Masters Kaszëbë 2017

klimek gru grzeg

Grzegorz Sadowski - lider Masters Kaszëbë 2017

Za nami Super Puchar Bałtyku i nieuchronnie zbliżamy się do końca rozgrywek Masters Kaszëbë 2017. Przed nami zostały mistrzostwa Pomorza w Sierakowicach, które zdecydują o końcowej klasyfikacji rozgrywek.

 

Krystalizuje się czołówka rankingu indywidualnego, która będzie się starała rozstrzygnąć między sobą rywalizację. Liderem rozgrywek został Sadowski Grzegorz – GKS Gmina Kołczygłowy. Na drugim miejscu plasuje się Karnowski Tadeusz - Asy Chojnice. Na trzecim miejscu sklasyfikowany jest Klajborowski Janusz - Klimek Grudziądz. Powalczyć o końcową wygrana maja także zamiar: Jaworowski Janusz - Klimek Grudziądz, Pallach Jan - Luzino I, Miiller Gerard - Kaszuby Lębork, Urich Jerzy - Tornado Lębork, Kania Marcin - Relaks Runowo Kl, Dominiecki Tadeusz - Tornado Lębork, Sitarz Adam - Szpela Władysławowo. Zapowiada się pasjonujący finisz rozgrywek Masters Kaszëbë 2017, czy liderzy utrzymają pozycję czy też ktoś z dalszej pozycji będzie próbował powalczyć o więcej niż tylko awans w rankingu.

 

W rankingu par zapoawiada się niesamowita rywalizacja pomiedzy liderami z Klimka Grudziądz Jaworowski Janusz i Klajborowski Janusz,a znajdujacymi się na drugim miejscu zawodnikami Asów Chojnice - Kiedrowski Tadeusz i Karnowski Tadeusz.  Mocno trzyma się Tornado Lębork - Dominiecki Tadeusz i Urich Jerzy, która bedzie broniła trzeciego miejsca. Kolejne miejsca zajmują: Kaszëbë Baszka Nowa Karczma - Mosiński Henryk i Piełowski Janusz, Pogorszewo - Kostuch Bernard i Rojek oraz druga para Tornado Lębork - Gontar Michał / Iwaniuk Wacław. Po cichu do gry wchodzi Fala Krokowa - Fleming Mieczysław i Rohda Kazimierz.  Ambitne plany mają także zawodnicy jeszcze kilku par, które będą starały się piąć w rankingu i walczyć o wygraną na koniec rozgrywek.

 

W rywalizacji zespołów, tempa nie zwalnia Klimek Grudziądz (kpt. Lipowski Mirosław, Ciernicki Wojciech, Klajborowski Janusz, Jaworowski Janusz), który będzie chciał zdobyć kolejny tytuł masters, chociaż będzie musiał bronić swojej pozycji przed koalicją zespołów z Kaszub. Drugie miejsce w rankingu zajmuje ubiegłoroczny zwycięzca rozgrywek Tornado Lębork – kpt. Dminiecki Tadeusz, Gontar Michał, Iwaniuk Waclaw, Urich Jerzy.  Na trzecim miejscu jest sklasyfikowany zespół Kaszëbë Baszka Nowa Karczma – kpt. Szczechowiak Jan, Mosiński Henryk, Piełowski Janusz, Ugowski Mirosław. Na wygraną liczą także Asy Chojnice i Kaszuby Lębork, które pokazują równą formę w rozgrywkach. Ambitne plany w tegorocznych rozgrywkach mają także kolejne zespoły: Luzino I, RemuS Żelistrzewo, Fala Krokowa, Szpela Władysławowo, MIR-WO Łasin oraz GKS Kołczygłowy, Pogorszewo Baszta Bytów i Sól Wieliczka. Na awans liczą kolejne zespoły, które będą ambitnie starały się poprawić swój ranking.

 

Na cały cykl Masters Kaszëbë 2017 składa się 10 turniejów, których wyniki będą zaliczane do rankingu. Rywalizacja jest prowadzona, w trzech rankingach indywidualnym, drużynowym oraz par. Drużyny oraz zawodnicy będą rywalizować w 10 turniejach, z których do rankingu będzie zaliczać się 8 najlepszych wyników.

 

W Sierakowicach 22 października, zostanie rozegrany ostatni X turniej rankingu Masters Kaszëbë 2017 o Mistrzostwo Pomorza. Federacja Kaszëbë Baszka i Lës, zaprasza wszystkich chętnych do udziału w sportowej rywalizacji.

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg