Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-sier-18             baner-przy-p-18

Szemud. Jan Formella zdobywcą Szabli Niepodległości.

szem-jan-forme-new

11 listopada w Szemudzie odbył się patriotyczny turniej sportowy o Szablę Niepodległości. Turniej był także podsumowaniem rozgrywek sportowych Masters Polska i Masters Kaszëbë 2017.

Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, w trzech kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par. Zawodnicy rywalizowali o puchary oraz nagrody rzeczowe – nagroda główna w kategorii open, replika szabli z okresu walk o niepodległość. Dla uczestników turnieju przygotowano pamiątkowy button.

Turniej o Szablę Niepodległości, został rozegrany w Hali Sportowej w Szemudzie, w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji.

Szablę niepodległości zdobył Formella Jan reprezentujący zespół Walety Orle. Drugie miejsce zdobył Rojek Zdzisław z Pogorszewa, natomiast na trzecim miejscu rywalizację ukończył Wysoczański Józef - Moczydło Marylin. Blisko podium finiszowali: Kozioł Irena - Rodzinka Wicko, Kasprzak Andrzej – Niepodlegli, Zieleziński Krzysztof - Orły Karczemki, Kawski Wojciech - MIR-WO Łasin, Kuźmiński Mieczysław - Walety Orle, Urich Jerzy - Tornado Lębork oraz Okulski Antoni reprezentujący zespół z Jasnej. Najlepszą zawodniczka turnieju została Irena Kozioł z Wicka.

Turniej par wygrali Trocki Zbigniew i Kuźmiński Mieczysław - Walety Orle. Drugie miejsce zdobyła para Liecau Roman i Poerling Hubert - Fala Krokowa. Na trzecim miejscu rywalizacje ukończyli Pelowska Małgorzata i Kasprzak Andrzej reprezentujący zespół Niepodlegli z Kaszub i Wielkopolski.

Rywalizację zespołów po raz pierwszy wygrały Walety Orle – kpt. Trocki Zbigniew, Kuźmiński Mieczysław Formella Jan, Czoska Stanisław. Drugie miejsce zdobyła Fala Krokowa – kpt. Liecau Roman, Poerling Hubert, Nadolski Jan, Rohda Kazimierz. Trzecie miejsce zdobył zespół Pogorszewa – kpt. Rojek Zdzisław, Górski Ryszard, Bernard Kostuch, Grunwald Kazimierz. Wśród najlepszych zespołów turnieju sklasyfikowano także: Rzemieślnik Mrocza, Wejher Wejherowo, Orły Karczemki, Rodzinka Wicko, Szpica Szemud, Niepodlegli0 z Kaszub i Wielkopolski, Jasna.

Patronat honorowy:

Gabriela Lisius – Starosta Wejherowski

Ryszard Kalkowski – Wójt Gminy Szemud

 

Organizator:

Gmina Szemud

Polska Federacja Baszka – Kop

Federacja Kaszëbë Baszka - Lës

 

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg