Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-sier-18             baner-przy-p-18

Inauguracja dwunastej edycji Grand Prix w kopa sportowego dla Romana Cichockiego.

inaugura dwuna edy

W niedzielę 12 listopada 2017 roku, w Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie rozegrany został I turniej kopa sportowego w ramach Grand Prix Powiatu Kościańskiego w sezonie 2017/18.

Turniej rozgrywany był pod patronatem Burmistrza Miasta Kościana – Michała Jurgi i Przewodniczącego Rady Miejskiej Kościana – Piotra Ruszkiewicza.

Turniej rozpoczynał dwunastą edycję Grand Prix Powiatu Kościańskiego w kopa, które cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, o czym świadczy duża frekwencja. W niedzielne popołudnie do Kościana przyjechało 168 miłośników tej karcianej gry, w tym 7 pań. Rozegrano 5 rund po 32 rozdania wg obowiązujących przepisów gry w kopa z asem kier i trzema dziesiątkami, jako najstarszymi kartami.

W obecnym sezonie nastąpiła zmiana organizacyjna. Posumowanie wyników Grand Prix oraz wręczenie pucharów i nagród nastąpi podczas Mistrzostw Powiatu Kościańskiego w kopa, które odbędą się 11 marca 2018 r. 

Rywalizacja pomiędzy zawodnikami była bardzo zacięta a o kolejności zadecydowały często małe punkty. W turnieju zwyciężył Roman Cichocki ze Przysieki Starej, który odebrał puchar ufundowany przez Burmistrza Miasta Kościan. Drugie miejsce zajął Marcin Szydłowski ze Śremu i otrzymał puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Kościana. Trzecie miejsce na podium zdobył Kazimierz Stefaniak z Dolska. Kolejne miejsca zajęli następujący zawodnicy: IV. Tadeusz Książyk z Poznania, V. Mirosław Konieczny z Dolska, VI Ryszard Borowczyk ze Śremu, VII Wojciech Glinkowski z Wikowyji, VIII Marek Mokronowski z Kościana, IX Jarosław Błaszczyk z Dalabuszek, X Tomasz Piotrowski ze Śmigla. W kategorii pań triumfowała Pamela Mieloszyńska z Leszna.

Organizatorzy przygotowali 35 nagród dla czołowych zawodników. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwali sędziowie Adam Wysocki i Grzegorz Ratajczak. Puchary i nagrody wręczał prezes Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego Grzegorz Ratajczak.

Info - Grzegorz Ratajczak

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg