Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-sier-18             baner-przy-p-18

Rumia. Henryk Radtke i Dragon Gdynia wygrywają Maraton Rumski o Mistrzostwo Kaszub.

rumia rad hen

9 grudnia w Rumi odbył się turniej sportowy Maraton Rumski o Mistrzostwo Kaszub. Turniej był rozgrywany na dystansie 8 rund, pod patronatem Burmistrza Rumi – Michała Pasiecznego.

Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, w kategoriach: drużynowej, indywidualnej oraz parami. W turnieju rozegrano 8 rund po 24 rozdania. Uczestnicy turnieju rywalizowali o puchary oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy turnieju Baśki otrzymali pamiątkowy button.

Wśród gości honorowych turnieju pojawił się Burmistrz Rumi - Michał Pasieczny, który podkreślił, że Miasto Rumia pragnie wspierać nowoczesność ale także dbać o zachowanie tradycji i kultury Kaszub. Uroczystość wręczenia nagród poprowadził Ariel Sinicki – Przewodniczący Rady Miasta Rumia, który także podkreślił, jak ważne dla Rumi jest związek z Kaszubami poprze sport.

Zwycięzcą Maratonu Rumskiego został Henryk Radtke - Kłos Werblinia. Drugie miejsce zdobył Stanisław Stefański - Dragon Gdynia. Na trzecim miejscu został sklasyfikowany Zygmunt Wild - Szpica Szemud. Wśród najlepszych zawodników turnieju sklasyfikowano także: Andrzeja Brzozowskiego - Brzozaki Mechowo, Mieczysława Balewskiego - Dragon Gdynia, Zbigniewa Tobiasa - Wejher Wejherowo, Eugeniusza Dampc - Rybak Władysławowo oraz Andrzeja Bronk – MAR-woje Gdańsk. Wśród pań najlepsza okazała się Maria Dominik – Kłos Werblinia.

W rywalizacji par wygrała Szpica Szemud - Domarus Jacek i Wild Zygmunt. Drugie miejsce zdobyła para Dragon Gdynia - Balewski Mieczysław i Matysiak Marian. Trzecie miejsce zajęła para Szpeli II Władysławowo - Otrombke Roman i Pierszewski Tadeusz.

W turnieju drużyn zwyciężył Dragon Gdynia – kpt. Czarniecki Andrzej, Balewski Mieczysław, Matysiak Marian, Stefański Stanisław. Drugie miejsce zdobył Kłos Werblinia – kpt. Radtke Henryk, Dominik Maria, Kwidziński Kazimierz, Skora Dariusz. Trzecie miejsce zdobył zespół Brzozaki Mechowo – kpt. Brzozwski Andrzej, Brzozowski Adam, Brzozoeski Marek, Goyka Antoni. Blisko podium rywalizację ukończyły kolejne zespoły: Szpela II Władysławowo, Baśka Białogóra, Szpica Szemud, Wejher Wejherowo, Marwoje Gdańsk

Turniej był rozgrywany w ramach Obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, którego kulminacja nastąpi 10 listopada 2018 roku w Szemudzie. Maraton Rumski został rozegrany w Hali MOSiR Rumia.

Turniej sportowy Maraton Rumski o Mistrzostwo Kaszub odbył się przy wsparciu Miasta Rumia. Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Federacja Kaszëbë Baszka i Lës.

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg