Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-krajna18          baner-MK18

Mikołajki Pomorskie. Edmund Kurzawski wygrywa Mikołajkowy turniej „Czarnej Baśki”.

mikolajki pom edmu

10 grudnia br. w Mikołajkach Pomorskich odbył się Otwarty Mikołajkowy turniej „Czarnej Baśki”. W rozgrywkach brało udział 66 baśkarzy.

W turnieju rozegrano pięć rund. Był to ostatni turniej „Baśki” w powiecie sztumskim, w bieżącym roku. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna z Jasnej w składzie: Jerzy Wesołowski, Krzysztof Haber, Tomasz Soukup i Piotr Szutkowski. Drugie miejsce zajęła drużyna Zantyr II Sztum w składzie: Roman Szulc, Zygmunt Słupecki, Leszek Staliński i Marian Smeja. Trzecie miejsce zajęła drużyna Impas Sztum: Henryk Nowak, Roman Byczkowski, Kazimierz Mądry i Waldemar Sosnowski.

W klasyfikacji indywidualnej najlepszy był Edmund Kurzawski (As Pik I Chełmża). Drugie miejsce zajął Jerzy Piekarski (Józki Czernin). Na trzecim miejscu sklasyfikowano Krzysztofa Haber (Jasna). Na kolejnych miejscach finiszowali następujący zawodnicy: IV miejsce – Paweł Szewczyk (Pelplinkowo), V miejsce - Waldemar Sosnowski (Impas Sztum), VI miejsce – Wojciech Skoczyński ( Skoki Mikołajki), VII miejsce – Henryk Nowak (Impas Sztum), VIII miejsce – Roman Szulc (Zantyr II Sztum), IX miejsce Mirosław Szmiłyk (Domisie Mikołajki), X miejsce Jerzy Wesołowski (Jasna).

Otwarty Mikołajkowy turniej „Czarnej Baśki” w Mikołajkach Pomorskich, prowadził Tomasz Soukup z Jasnej.

Info – Zbigniew Zwolenkiewicz

 

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg