Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

LOTTO W INTERNECIE: „TO NIE TWARDY HAZARD, NIE UZALEŻNIA”

W Sejmie odbyło się połączone posiedzenie Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki oraz Komisji Finansów Publicznych. Dotyczyło ono zmian w ustawie hazardowej, a konkretnie umożliwienia gry w Lotto przez Internet.

O pomyśle posłów dotyczącym takiej zmiany mówi się już od kilku lat, a to, dlaczego zwlekano z jego realizacją tak długo wyjaśnia w swoim ostatnim tekście portal wyborcza.biz: „Przepisy czekały dwa lata na uchwalenie, gdyż – jak nieoficjalnie mówią posłowie – pojawiały się obawy,

że ta nowelizacja wywoła oczekiwania całej branży hazardowej na zmianę także innych przepisów. Jednak ze zmianami korzystnymi dla Totalizatora nie chciano czekać dłużej – gdyby nie uchwalono ich w obecnej kadencji, po wyborach prace nad projektem trzeba by zaczynać od zera”.

Posłowie wyraźnie chcą zatem, aby zyskał jedynie państwowy monopolista czyli Totalizator Sportowy. Szacuje się, że dzięki możliwości oferowania Lotto przez internet, jego przychody wzrosną nawet o 200 milionów złotych.

Projekt zakłada również zamieszczenie na stronie Totalizatora oraz wszystkich podmiotów oferujących zakłady wzajemne na podstawie polskiej licencji, polityki bezpiecznej gry, która miałaby zapewnić bezpieczeństwo grającym i edukować ich na temat uzależnień.

Problem pojawił się, gdy głos postanowiła zabrać Beata Małecka – Libera z Ministerstwa Zdrowia, które nie zostało zaproszone do prac nad ustawą czy nawet o opinię o zmianach. Powiedziała ona, że opinia ministerstwa co gry w Lotto przez Internet jest negatywna, tłumacząc, że może ona spowodować wzrost uzależnień.

Interesujące były odpowiedzi Ireneusza Rasia na jej zarzuty. Poseł PO powiedział, że „Lotto nie jest zaliczane do twardego hazardu i nie uzależnia„.

Na posiedzeniu obecny był również poseł PSL, Artur Górczyński, który pytał o straty Skarbu Państwa spowodowane brakiem legalizacji innych gier oraz o możliwość ich legalizacji. Niestety, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds Efektywnej Regulacji Pokera nie doczekał się konkretnej odpowiedzi.

Teraz projekt trafi pod obrady podkomisji, nie należy się jednak spodziewać, aby nie został przyjęty. Szkoda, że politycy uznają dla 200 mln że losowania liczb to nie hazard, a grę umiejętności, jaką jest poker i której legalizacja mogłaby przynieść jeszcze większe dochody, uznają za „twardy hazard”.

2015/03/04 Poker24.pl

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg