Pruszcz Gdański zaprasza na Faktoria Rzym MASTERS Kaszëbe Baszka Méster
- Szczegóły
- Opublikowano: poniedziałek, 15, kwiecień 2013 20:19

21 kwietnia w Pruszczu Gdańskim w Centrum Kultury i Sportu, ul. Chopina 34 zostanie rozegrany turniej Masters – Faktoria Rzym, w „Baszka Sportowa - Méster”. Turniej będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry w „Baszkã Sportową - Méster”, z asem serce jako najstarszym trumfem.
Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrają 4 rundy po 40 rozdań. Dla najlepszych drużyn oraz pań i panów nagrody niespodzianki.
Patronat honorowy objęli:
Cezary Bieniasz-Krzywiec – Starosta Powiatu Gdańskiego
Janusz Wróbel – Burmistrz Pruszcza Gdańskiego
Czteroosobowe drużyny należy zgłaszać na druku organizatora emailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w dniu imprezy do godz. 13.30. Początek turnieju godz.14. Organizator zapewnia wszystkim pyszną kawę po kaszubsku i poczęstunek.
Współorganizatorem turnieju, Masters – Faktoria Rzym, jest oddział ZKP w Pruszczu Gdańskim
Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã „Baszczi’’
Grzegorz Hetmański zwycięzcą Dziemiańskiej Ligi w „Baszkã Méster”
- Szczegóły
- Opublikowano: poniedziałek, 15, kwiecień 2013 20:17

W Dziemianach zakończono zmagania Dziemiańskiej Ligi w „Baszkã Méster”. Po rozegranych V turniejach nadszedł czas podsumowań i wyłonienia najlepszych zawodników ligi. Po bardzo zaciętej rywalizacji aż do ostatniej rundy jednym punktem przewagi mistrzem ligi został Grzegorz Hetmański z Lubiany zdobywając główną nagrodę sprzęt AGD lodówkę, tuż za nim uplasował się Kloskowski Andrzej z Dziemian natomiast miejsce trzecie przypadło Franciszkowi Gierszewskiemu z drużyny Słonecznik Dziemiany.
Najlepszą panią ligi została pani Hinc Helena z drużyny Bazuny Żukowo, drugie miejsce przypadło Aleksanrze Czapiewskiej a na miejscu trzecim znalazła się pani Teresa Stanuch z Wicka. Najlepszą drużyną ligi została drużyna Niepozorni Dziemiany przed Słonecznikiem Dziemiany oraz drużyną Bazuny Żukowo.
Puchar Polski w „Baszkã Méster” pojechał do Trzcianki
- Szczegóły
- Opublikowano: niedziela, 14, kwiecień 2013 20:16

14 kwietnia w Brusach w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego, rozegrano Puchar Polski w „Baszka Sportowa - Méster”. Turniej rozgrywano wg obowiązujących przepisów gry w „Baszkã Sportową - Méster”, z asem serce jako najstarszym trumfem.
Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrali 4 rundy po 40 rozdań.
Patronat honorowy objął:
Witold Ossowski - Burmistrz Brus
W Brusach po raz pierwszy doszło do spotkania zawodników z 5 województw, reprezentujących różne regiony Polski. Wielkopolskę reprezentowały drużyny: Energetyk Trzcianka i Victoria Murowana Goślina. Kujawy i Pomorze, wystawiły dwie drużyny z Chełmży: CHOK I Chełmża i CHOK II Chełmża. Lubuskie reprezentował drużyna „Kontra” Gorzów Wielkopolski – pierwszy w Polsce, sportowy klub karciany. Małopolskę reprezentował zespół – Sól Wieliczka. Natomiast, Pomorze i Kaszuby, było gospodarzem Pucharu Polski
Czy Pomorze obroni Puchar Polski w Brusach?
- Szczegóły
- Opublikowano: wtorek, 09, kwiecień 2013 00:42

14 kwietnia w Brusach zawodnicy z Pomorza, będą bronić Pucharu Polski w sportowej odmianie „Baszka - Méster”. Turniej zapowiada się bardzo interesująco, ponieważ przyjadą zawodnicy z województw: Kujawsko - Pomorskiego, Wielkopolski i Lubuskiego.
„Przyjeżdżamy po Puchar Polski, nie wiemy, czy uda się zdobyć główne trofeum, ale liczymy na dobrą kartę i miło spędzony czas wśród naszych przyjaciół z Kaszub. Na pewno jesteśmy w dobrej formie, jednak o wszystkim zdecyduje, karta, umiejętności oraz zawodnicy z którymi przyjdzie nam grać” – powiedział Marek Pospieszny, kapitan drużyny z „Kontra” Gorzowa. „Czeka nas, bardzo ciekawy turniej, mam przeczucie, że po raz pierwszy Puchar Polski pojedzie w Polskę. Nie mówię, tego, że Kaszubi są słabsi, ale dla rozwoju sportowej odmiany „Baszka - Méster”, nadejdzie chwila, że tytuł zdobędą zawodnicy lub drużyny z innych województw, niż Pomorskie.
Zaproszenie na Puchar Polski
- Szczegóły
- Opublikowano: czwartek, 28, marzec 2013 00:40

14 kwietnia w Brusach w Domu Kultury, zostanie rozegrany Puchar Polski w „Baszka Sportowa - Méster”. Turniej będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry w „Baszkã Sportową - Méster”, z asem serce jako najstarszym trumfem.
Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrają 4 rundy po 40 rozdań. Dla najlepszych drużyn oraz pań i panów nagrody niespodzianki.
Patronat honorowy objął: Witold Ossowski - Burmistrz Brus
Czteroosobowe drużyny należy zgłaszać na druku organizatora emailowo
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub w dniu imprezy do godz. 13.20. Organizator zapewnia wszystkim pyszną kawę po kaszubsku i poczęstunek.
Współorganizatorem Pucharu Polski jest Miasto Brusy
Liderzy znowu pod kreską!
- Szczegóły
- Opublikowano: czwartek, 28, marzec 2013 00:36

24 marca 2013 r. w Remizie OSP w Mrzezinie odbył się piętnasty turniej Puckiej Ligi Baśki sezonu 2012/2013. W turnieju wzięło udział 128 zawodników w tym 6 kobiet z 21 drużyn.
Turniej zakończył się zwycięstwem Józefa Dettlaff (Brzozaki Mechowo) przed Antonim Bigot (OSP Mrzezino) oraz ex aequo Andrzejem Dawidowskim (PKA Gdynia) i Janem Drzeżdżon (Strzecha Starzyno).
Najwyżej sklasyfikowaną kobietą okazała się Gertruda Lademann (Rekowianie Rekowo) zajmując 34 miejsce. W klasyfikacji drużynowej turnieju zwyciężyła drużyna PKA Gdynia grająca w składzie: Andrzej Dawidowski, Jacek Rogocki, Zdzisław Dawidowski, Paweł Kreft, Jan Grochocki oraz Kazimierz Kreft przed drużyną Brzozaki Mechowo oraz ekipą Kłos II Werblinia.
Żukowo. Rozegrano IV turniej Ligi Mistrzów
- Szczegóły
- Opublikowano: niedziela, 24, marzec 2013 00:33

W Żukowie rozegrano już IV kolejkę Ligi Mistrzów w Baszkã Méster”. Najlepszym zawodnikiem okazał się Nawrocki Jan z drużyny U Rybaka Stężyca, najlepszą panią została pani Teresa Stanuch z Wicka, najlepszą drużyną turnieju została drużyna Piast Sopot.
Następny turniej Ligi Mistrzów odbędzie się 28 kwietnia.
Kaszuby wygrały Mecz w Kop i Baszka na Mistrzostwach Gorzowa Wielkopolskiego w „Baszka’’ i KOP
- Szczegóły
- Opublikowano: środa, 20, marzec 2013 00:29

16 marca 2013 roku rozegrano III otwarte Mistrzostwa Gorzowa Wielkopolskiego: w Kop, Baszka Sportową – Méster oraz tradycyjną Baśkę (bez granów).
W Mistrzostwach Gorzowa Wielkopolskiego udział zabrało 50 „baśkarzy” – z Wielkopolski, Kujaw, Pomorskiego oraz Lubuskiego. Rozegrano trzy turnieje w których wyłoniono najlepszych „baśkarzy’’ w Kop, Baszka Sportową – Méster oraz tradycyjną Baśkę (bez granów).
Mistrzem Gorzowa Wielkopolskiego w Kop został Zbigniew Kuciak z Chełmży, który wyprzedził Leszka Pieczyńskiego z Gorzowa oraz Zbigniewa Kowalskiego z Obornik. Mistrzem Gorzowa Wielkopolskiego w Baszka Sportowa – Méster, został Franciszek Derra z Nowej Karczmy, który wyprzedził Edwarda Kawała z Trzcianki oraz Zbigniewa Kowalskiego z Obornik. Natomiast Mistrzem Gorzowa Wielkopolskiego w tradycyjną Baśkę (bez granów), został Maciej Fleischer, który wyprzedził Bronisława Głuszak oraz Mariana Soliński – wszyscy z Gorzowa Wielkopolskiego.
Kaszuby wygrały Mecz w Kop i Baszka na Mistrzostwach Gorzowa Wielkopolskiego w „Baszka’’ i KOP
- Szczegóły
- Opublikowano: środa, 20, marzec 2013 00:29

16 marca 2013 roku rozegrano III otwarte Mistrzostwa Gorzowa Wielkopolskiego: w Kop, Baszka Sportową – Méster oraz tradycyjną Baśkę (bez granów).
W Mistrzostwach Gorzowa Wielkopolskiego udział zabrało 50 „baśkarzy” – z Wielkopolski, Kujaw, Pomorskiego oraz Lubuskiego. Rozegrano trzy turnieje w których wyłoniono najlepszych „baśkarzy’’ w Kop, Baszka Sportową – Méster oraz tradycyjną Baśkę (bez granów).
Mistrzem Gorzowa Wielkopolskiego w Kop został Zbigniew Kuciak z Chełmży, który wyprzedził Leszka Pieczyńskiego z Gorzowa oraz Zbigniewa Kowalskiego z Obornik. Mistrzem Gorzowa Wielkopolskiego w Baszka Sportowa – Méster, został Franciszek Derra z Nowej Karczmy, który wyprzedził Edwarda Kawała z Trzcianki oraz Zbigniewa Kowalskiego z Obornik. Natomiast Mistrzem Gorzowa Wielkopolskiego w tradycyjną Baśkę (bez granów), został Maciej Fleischer, który wyprzedził Bronisława Głuszak oraz Mariana Soliński – wszyscy z Gorzowa Wielkopolskiego.
Kościerzyna. Robert Regliński, Olszewska Aleksandra oraz Bazuny Żukowo zwycięzcami na Dniu Jedności Kaszubów
- Szczegóły
- Opublikowano: niedziela, 17, marzec 2013 00:07

W Kościerzynie w ramach X DNIA JEDNOŚCI KASZUBÓW rozegrano turniej w „Baszkã Sportową - Méster”. W Turnieju udział wzięło 132 zawodników oraz zawodniczek z całego Pomorza.
Patronat honorowy objął: Zdzisław Czucha – Burmistrz Miasta Kościerzyny Łukasz Grzędzicki – Prezes Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego
Rywalizacja w poszczególnych kategoriach była bardzo wyrównana. Zwycięstwo ważyło się do końca sportowej rywalizacji. W rywalizacji drużyn zwyciężyła drużyna BAZUNY Żukowo, która wyprzedziła ORŁY Stężyca oraz SŁUPIA Sulęczyno. Pozostałe lokaty zajęły drużyny: KMITA Lębork, PRZYJACIELE z Kaszub, JUTRZENKA oraz ORKAN Lębork. Rywalizacja między drużynami była bardzo wyrównana i do końca sytuacja zmieniała się w tabeli. Dwa pierwsze miejsca zajęły drużyny, których zawodnicy grali najrówniej, czego odzwierciedleniem jest zdobycz punktowa zawodników.
Więcej artykułów…
- Dzień Jedności Kaszubów
- Palczykowski Dawid z Leśniewa Mistrzem Kaszub Juniorów Mistrzami Nordy: WICKO, Lebioda Danuta oraz Ryszard Olszewski
- Chistowski Andrzej zwycięzcą IV kolejki Dziemiańskiej Ligi w „Baszkã Méster”
- Zapraszamy na Mistrzostwa Nordy oraz Mistrzostwa Kaszub Juniorów
- Puck. Trzynasty turniej Puckiej Ligi Baśki 2012/2013
- 2013-02-27 10:56:42










(Mirka Wasilke - pierwsza z prawej)

















