Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Puck – XXII Światowy Zjazd Kaszubów

210822Puck01

W dniu 21.08.2021 z okazji XXII Światowego Zjazdu Kaszubów został zorganizowany turniej Kaszubskiej Baśki,

do Pucka zjechało ponad 140 zawodników i zawodniczek aby uczestniczyć w rozgrywkach baśki. Rozegrano 5 rund po 32 rozdań z Asem serce w kategorii indywidualnej oraz drużynowej wg. obowiązujących przepisów gry Baszka Méster Sport.
W kategorii indywidualnej najlepszym zawodnikiem okazał się Ochocki Mikołaj – Huragan Smolno powiat Pucki, 2. Śliwicki Stanisław – Walety Bolszewo, 3. Jaworski Janusz – Grudziądz , 4. Malek Tadeusz – Zamek Bytów, 5. Maszke Andrzej Baśka Białogóra, 6. Bartkowska Regina – Baszta Bytów.
Panie: 1.Bartkowska Regina – Baszta Bytów, 2. Kruk Elżbieta – Szpica Szemud, 3. Żywicka Lidia – Zamek Bytów.
Drużynowo: 1. Baśka Białogóra, 2. LZS Sokół Strzelno, 3. Walety Bolszewo, 4. Gnieżdżewo, 5. Huragan Smolno.
Turniej przebiegał w miłej i sportowej rywalizacji, w przerwach pomiędzy rundami zawodnicy mieli do dyspozycji catering.
Zakończenia dokonał Zastępca Burmistrza Miasta Puck Pan Piotr Ciskowski oraz Dyrektor COS OPO Cetniewo Pan Michał Kowalski który ufundował Puchary dla najlepszego zawodnika poszczególnych powiatów.
Panowie Piotr Ciskowski i Michał Kowalski wręczyli zwycięzcą pamiątkowe puchary oraz nagrody życząc wszystkim zawodnikom biorących udział w turnieju jak najlepszych osiągnięć w Baśce.

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg