Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

V MASTERS POMORZE O Puchar Wójta Gminy Unisław

220409Unislaw13

09.04.2022. Hala widowiskowo – Sportowa w Unisławiu ul. Spokojna 16, został rozegrany Turniej Kaszubskiej Baśki zaliczany do Masters Pomorze z Asem Trefl, rozegrano go wg. obowiązujących przepisów gry Baszka Méster Sport 5x32 rozdania w kategoriach: drużynowej i indywidualnej.

Otwarcia Turnieju dokonał Przewodniczący Rady Gminy w Unisławiu Adam Mularz.

W kategorii open pierwsze miejsce zdobył Jamrus Jan reprezentujący drużynę Baśka Białogóra zdobywając (28pkt-209stolikowe), 2. Kłosowski Bogdan – As Pik I Chełmża (26pkt-237stolikowe), 3. Szutowski Piotr – As Pik 3 (26pkt-129stolikowe), 4. Badke Andrzej - Bory Tuchola II (24pkt-233stolikowe), 5.Wiśniewski Stanisław – Mocna Czwórka (24pkt-210stolikowe), 6. Wójtowicz Jan – Wda Swiecie (24pkt-183stolikowe), 7. Kulas Jerzy – Zamek Bytów (24pkt-134stolikowe), 8. Karpiński Piotr – Bażant (23pkt-47stolikowe), 9. Koziróg Ryszard – Baśka Białogóra (22pkt-198stolikowe), 10. Świerczyński Tadeusz – Rybak I (22pkt-163stolikowe).

Panie: 1. Żywicka Lidia – Zamek Bytów, 2. Bołtruczyk Maria – Baszta Bytów, 3. Banowska Benia – Orły Rumia.

Drużynowo: 1. As Pik I Chełmża 86 pkt, 2. Baśka Białogóra 77 pkt, 3. Zamek Bytów 70 pkt, 4. Lisewo 70 pkt, 5. Szupaki As Pik 67 pkt, 6. As Trefl Kijewo 67 pkt.

Turniej rozegrany w Unisławiu to już V turniej zaliczany do Masters Pomorze. Unisław po raz pierwszy dołączył do organizacji i propagowania Kaszubskiej Baśki za co Federacja dziękuje władzom Unisławia oraz organizatorom.

pamiątkowe puchary, medale i nagrody wręczył Zakończenia Turnieju dokonał Wójt Gminy Unisław Jakub Danielewicz wręczając zwycięzcąpamiątkowe puchary, medale i nagrody, następnieżyczył wszystkim zawodnikom i zawodniczkom jak najlepszych wyników w dalszej rywalizacji. W przerwach między rundami zawodnicy mieli do dyspozycji catering. Turniej Baśki przebiegał w miłej i sportowej rywalizacji.

Patronat Honorowy:

Jakub Danielewicz _ Wójt Gminy Unisław

Organizator:

Gmina Unisław

Gminny Ośrodek Kultury w Unisławiu

 

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg