Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Szabla Niepodległości z okazji Konstytucji 3go Maja

220503Bytow1203.05..2022. SOS-W im. Dzieci Europy w Bytowie ul. Jana Sty- Rekowskiego 5, został rozegrany VI Turniej Kaszubskiej Baśki zaliczany do Masters Pomorze z Asem Trefl,rozegrano go wg. obowiązujących przepisów gry Baszka Méster Sport 5x32 rozdania w kategoriach: drużynowej i indywidualnej. Do Bytowa przyjechało 150 zawodników i zawodniczek z różnych rejonów Polski.

Otwarcia Turnieju dokonał Starosta Bytowski Leszek Waszkiewicz następnie Pan Andrzej Hrycyna reprezentujący Urząd Miasta w Bytowie i gospodarz turnieju Dyrektor SOS-W w Bytowie Kazimierz Kerlin.

W kategorii open pierwsze miejsce zdobył Storman Michał reprezentujący drużynę Klimek Grudziądz zdobywając (27pkt-179 stolikowe), 2. Wirkus Józef – Kolonia Jeziorki (26pkt-259 stolikowe), 3. Trzciński Krzysztof – As Kier Unisław (26pkt-174 stolikowe), 4. Cisewski Kazimierz - Bory Tuchola (26pkt-172 stolikowe), 5. Roda Stanisław – Chojniczanka (24pkt-204 stolikowe), 6. Jagodziński Marian – Wisła Chełmno (24pkt-142 stolikowe), 7. Bąk Dariusz – Lisewo (24pkt-84 stolikowe), 8. Borzych Franciszek – Borowiacy Chojnice (24pkt-81 stolikowe), 9. Antkiewicz Stanisław – Asy Chojnice (24pkt-70 stolikowe), 10. Lema[Konto Mic1][Konto Mic2]ńczyk Zenon – Pasjonaci (23pkt-278 stolikowe).

Panie: 1. Żywicka Lidia – Zamek Bytów, 2. Czapiewska Aleksandra – Drobna Szlachta, 3. Chrapkowska Mirosława – Sami Swoi.

Drużynowo: 1. Klimek Grudziądz 79 pkt, 2. Wisła Chemno 76 pkt, 3. Asy Chojnice 76 pkt, 4. Chojniczanka 72 pkt, 5. As Pik I Chełmża 69 pkt, 6. Relax Borecki 68 pkt.

Zakończenia Turnieju dokonał Pan Leszek Waszkiewicz – Starosta Bytowskiwręczając zwycięzcąpamiątkowe puchary, medale i nagrody, następnieżyczył wszystkim zawodnikom i zawodniczkom jak najlepszych wyników w dalszej rywalizacji. W przerwach między rundami zawodnicy mieli do dyspozycji catering. Turniej Baśki przebiegał w miłej i sportowej rywalizacji.

Patronat Honorowy:

Leszek Waszkiewicz – Starosta Bytowski

Organizator:

Urząd Miasta w Bytowie

SOS-W im.Dzieci Europy w Bytowie


 
Wyniki znajdują sie tutaj
 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg