Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Rywalizowało 112 amatorów kopa

22Lubosz01

W niedzielę 16 października br. w świetlicy Wiejskiej w Starym Luboszu Kościańskie Stowarzyszenie Kopa Sportowego zorganizowało pierwszy z pięciu turniejów Grand Prix Powiatu Kościańskiego, którego współorganizatorem było Miasto Kościan.

 

Patronat honorowy nad całością Grand Prix objęli : Starosta Kościański Henryk Bartoszewski i Przewodnicząca Rady Powiatu Kościańskiego Iwona Bereszyńska, natomiast do współorganizacji poszczególnych turniejów organizatorzy zapraszają samorządy gminne z terenu naszego powiatu.

Do rywalizacji przy dwudziestu ośmiu stolikach zasiadło stu dwunastu amatorów kopa w tym osiem pań.

Zanim nastąpiły pierwsze rozdania kart prezes odczytał list, w którym „Diana wraz z rodzicami serdecznie dziękują Kościańskiemu Stowarzyszeniu Kopa Sportowego za bezinteresowną pomoc, życzliwość oraz wsparcie finansowe w walce o lepszą przyszłość”.

List na ręce prezesa przekazał sołtys wsi Zbęchy Zbyszek Zieliński, wspólnie z którym w lipcu br. Kościańskie Stowarzyszenie Kopa Sportowego zorganizowało Charytatywny turniej kopa sportowego, z którego całkowity dochód przeznaczony został na leczenie ciężko chorej Diany.

Ze względu na pojawienie się nowych graczy prezes KSKS Grzegorz Ratajczak przybliżył regulamin obowiązujący na zawodach.

Zgodnie z nim rozegrano pięć rund po trzydzieści dwa rozdania.

W pierwszych czterech turach rewelacyjnie karta szła Jadwidze Hampel, która wtedy już miała szesnaście dużych punktów. Niestety w ostatniej rundzie ugrała tylko dwa punkty i to wystarczyło do zajęcia trzeciego miejsca. Wyprzedziło ją dwóch graczy Marian Walkowiak i Antoni Mocek, którzy wysoko punktowali w piątej rundzie i zajęli odpowiednio pierwszą i drugą lokatę.

Cała trójka otrzymała puchary ufundowanie przez samorząd Miasta Kościana.

A oto wyniki :

1.Marian Walkowiak z Rogaczewa Wielkiego - 19/142 pkt., 2. Antoni Mocek z Wilkowa Polskiego - 18/141 pkt., 3. Jadwiga Hampel z Nielęgowa - 18/109 pkt., 4. Mariusz Staroń z Borowa - 16/92 pkt.,

5. Danuta Kuraszyk z Nowego Lubosza - 16/75 pkt., 6. Zbigniew Zieliński ze Zbęch - 16/62 pkt., 7. Eugeniusz Budzyń z Kościana - 16/43 pkt., 8. Zenon Nowaczyk ze Śremu - 15,5/80 pkt., 9. Jarosław Melcer ze Śmigla - 15,5/74 pkt., 10. Jacek Walter z Poladowa -15,5/59 pkt., 11. Piotr Kaczmarek z Kościana -15,5/22 pkt.

O zaciętości rywalizacji świadczy fakt, że zawodnicy na miejscach od 12 do 24 wywalczyli po 15 dużych punktów a o kolejności zajętych miejsc decydowały małe punkty.

Organizatorzy przygotowali poczęstunek: placek, kawę lub herbatę i kiełbasę oraz chleb.

Z obowiązków gospodarza turnieju wzorowo wywiązał się sołtys wsi Stary Lubosz Jakub Bartkowiak przy wydatnej pomocy swojej siostry Dominiki.

Obsługą techniczną turnieju zajęli się osobiście członkowie zarządu Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego.

Zgodnie z terminarzem imprez Kościańskiego Stowarzyszenie Kopa Sportowego w sezonie 2022/2023 po za turniejami Grand Prix będą jeszcze rozgrywane otwarte Mistrzostwa Powiatu Kościańskie, otwarte Mistrzostwa Gminy Kościan i zawody o Puchar Sołtysa Starego Lubosza.

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg