Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Turniej Baśki o Puchar Wójta Dziemian VII Masters Pomorze

Dziemiany 19

16.04.2023 Ośrodek Kultury w Dziemianach został rozegrany Turniej Kaszubskiej Baśki o Puchar Wójta Dziemian, turniej rozegrano wg. obowiązujących przepisów gry Baszka Méster Sport z Asem Trefl 5x32 rozdania w kategoriach: drużynowej i open.

Turniej otworzył Wójt Gminy Dziemian Leszek Pobłocki życząc wszystkim jak najlepszych   wyników w turnieju.

W kategorii Open pierwsze miejsce zajął Narloch Kazimierz reprezentujący drużynę Borowiak Czersk zdobywając (28 pkt–205 stolikowe), 2. Bruski Michał – Skowronki Kinice (26 pkt-329 stolikowe), 3. Partyka Ireneusz – Sami Swoi (26 pkt-195 stolikowe), 4. Borchardt Eugieniusz – Dziemiany (24 pkt-213 stolikowe), 5. Gierszewski Stanisław – Gochy Lipnica (24 pkt-139 stolikowe), 6. Skóra Dariusz – Kłos Werblinia (24 pkt -125 stolikowe), 7. Czarnowski Zdzisław – Skowronki Kinice (24 pkt – 115 stolikowe), 8. Klimkowski Andrzej – Pianka Gdynia (24 pkt – 63 stolikowe), 9. Karnowski Tadeusz – Asy Chojnice (23 pkt – 164 stolikowe), 10. Banowska Bernadeta – Orły Rumia (23 pkt – 130 stolikowe).

Panie: 1.Banowska Bernadeta – Orły Rumia, 2. Kołaszewska Ewa – Impas Sztum, 3. Halina Tandecka – Sami Swoi,

Drużynowo: 1. Skowronki Kinice, 2. Pianka Gdynia, 3. Chojny Chojnice, 4. Orły Rumia, 5. Sami Swoi, 6. Miasteczko-Grudziądz.

W turnieju baśki wzięło udział 140 graczy z województwa Pomorskiego i Kujawsko Pomorskiego, po rozegraniu 5 rund i podliczeniu wyników Pan Wójt Leszek Pobłocki wraz z Panem Dyrektorem Dariuszem Turzyńskim wręczyli najlepszym zawodnikom   pamiątkowe puchary, medale i nagrody. Turniej baśki przebiegał w miłej i sportowej rywalizacji.

Organizator: Gmina Dziemiany

Ośrodek Kultury w Dziemianach

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg