Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Turniej Baśki o Puchar Burmistrza Brus Memoriał Mirka Ugowskiego

Brusy 7

W dniu /29.04.2023 Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach został rozegrany Turniej Kaszubskiej Baśki o Puchar Burmistrza Brus Witolda Ossowskiego, turniej rozegrano wg. obowiązujących przepisów gry Baszka Méster Sport z Asem Trefl 5x32 rozdania w kategoriach: drużynowej i open.

Turniej otworzył Prezes ZKP w Brusach Krzysztof Czarnowski życząc wszystkim zawodnikom jak najlepszych wyników w turnieju.

W kategorii Open pierwsze miejsce zajął Kosobucki Tomasz reprezentujący drużynę Skowronki Kinice zdobywając (28 pkt–248 stolikowe), 2. Borzyszkowski Ryszard – Sami Swoi (27 pkt-248 stolikowe), 3. Narloch Kazimierz – Borowiak Czersk (27 pkt-231 stolikowe), 4. Pałasz Jarosław – Energetyk Trzcianka (26 pkt-198 stolikowe), 5. Mikita Krzysztof – Klimek Grudziądz (24 pkt-121 stolikowe), 6. Klecha Marek – Kłos Werblinia (24 pkt -116 stolikowe), 7. Zatorski Henryk – As Pik I Chełmża (23 pkt – 113 stolikowe), 8. Badtke Andrzej – Bory II Tuchola (22 pkt – 162 stolikowe), 9. Cisewski Kazimierz – Bory Tuchola (22 pkt – 146 stolikowe), 10. Kiedrowski Artur – Gochy Lipnica (22 pkt – 127 stolikowe).

Panie: 1. Tandecka Halina – Sami Swoi, 2. Żywicka Lidia – Zamek Bytów, 3. Kołoszewska Ewa – Impas Sztum.

Drużynowo: 1. Energetyk Trzcianka, 2. Gochy Lipnica, 3. Bory II Tuchola, 4. Asy Chojnice, 5. Ferajna z Huty, 6. Borowiak Czersk.

Po rozegraniu 5 rund i podliczeniu wyników, Pan Burmistrz Brus Witold Ossowski wraz z Panem Prezesem ZKP w Brusach Krzysztofem Czarnowskim wręczyli najlepszym zawodnikom pamiątkowe puchary, medale i nagrody życząc im dalszych sukcesów. W turnieju baśki wzięło udział 120 graczy z województwa Pomorskiego i Kujawsko Pomorskiego, turniej baśki przebiegał w miłej i sportowej rywalizacji.

Patronat Honorowy:

Burmistrz Brus – Witold Ossowski

Organizator:
Prezes ZKP O/Brusy Krzysztof Czarnowski

 

wyniki: open, open1, open2, drużyny

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg