Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

O Puchar Wójta Gminy Konarzyny IV Masters Pomorze

Konarzyny 1

17.03.2024 Biblioteka - Ośrodek Kultury w Konarzynach rozegrano Turniej Kaszubskiej Baśki wg obowiązujących przepisów gry Baszka Mester Sport z Asem Trefl 5x32 rozdania w kategorii indywidualnej i drużynowej.

Otwarcia turnieju dokonała Pani Dyrektor Marlena Bakhaus-Masloch życząc wszystkim zawodnikom biorących udział w turnieju jak najlepszych wyników.

W kategoriiOpen pierwsze miejsce zajął Szyszka Zbigniew reprezentujący drużynę LKT Tuchola (28 pkt – 77 stolikowe), 2. Jarząb Wiesław – Relax Borecki (26 pkt – 172 stolikowe), 3. Narloch Kazimierz – Jastrzębiec (24 pkt – 272 stolikowe), 4. Kiedrowski Artur – Skowronki Kinice (24 pkt – 218 stolikowe), 5. Czerwionka Kazimierz – Białogóra (24 pkt -192 stolikowe), 6. Kulas Roman – Brama Chojnic (24 pkt – 175 stolikowe), 7. Antkiewicz Stanisław – Asy Chojnice (24 pkt – 169 stolikowe), 8. Szatkowski Zenon – As Pik 3 Chełmża (24pkt - 162stolikowe), 9. Nasażewski Mieczysław – Klimek Grudziądz (24 pkt – 138 stolikowe), 10. Syrocki Grzegorz – Chełminianka (24 pkt – 131 stolikowe).

Panie: 1. Chrapkowska Mirosława – Sami Swoi, 2. Żywicka Lidia – Zamek Bytów, 3. Tandecka Halina – Sami Swoi.

Drużynowo: 1. Skowronki Kinice, 2. LKT Tuchola, 3. Relax Borecki, 4. Baśka Białogóra, 5. Klimek Grudziądz.

Po rozegraniu 5 rund i podliczeniu wyników najlepszym drużyną i zawodnikom Pani Dyrektor wręczyła pamiątkowe puchary, medale i nagrody.

Turniej przebiegał w milej sportowej atmosferze, w przerwach między rundami zawodnicy mieli do dyspozycji catering.

Patronat Honorowy :

Jacek Warsiński – Wójt Gminy Konarzyny

Organizator :

Biblioteka - Ośrodek Kultury w Konarzynach

 

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg