Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Franciszek Mocek z Leszna zwycięzcą trzeciego turnieju Grand Prix powiatu kościańskiego w kopa sportowego.

Kops

W niedzielę 6 stycznia br. w Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego

w Kościanie rozegrany został III turniej kopa sportowego XIII edycji Grand Prix Powiatu Kościańskiego, nad którym patronat honorowy sprawowali Konrad Malicki – Burmistrz Gminy Czempiń i Maciej Głochowiak - Przewodniczący Rady Miejskiej w Czempiniu.

W turnieju wzięło udział 140 zawodników w tym 7 pań. Turniej wygrał, zdobywając puchar Burmistrza Gminy Czempiń, Franciszek Mocek z Leszna. Drugie miejsce zajął Zbigniew Jakubiak z Manieczek i odebrał puchar ufundowany przez przewodniczącego Rady Miejskiej w Czempiniu. Trzecie miejsce zajął – Aleksander Balcerzak z Bojanowa. W czołowej dziesiątce kolejne miejsca zajęli : Zbigniew Wojciechowski ze Śmigla, Tadeusz Fabiś z Donatowa, Andrzej Chumski z Kościana, Zbigniew Sikora z Turwi, Marian Walkowiak z Rogaczewa Wielkiego, Zbigniew Jankowski z Poznania i Mieczysław Homski z Kościana. Klasyfikację kobiet wygrała Danuta Buchwald z Wilkowa Polskiego. 

Organizatorzy przygotowali nagrody dla 30 najlepszych zawodników.  

W klasyfikacji generalnej GP po III rundach prowadzi Andrzej Chumski z Kościana, który zgromadził 49 punktów dużych i 255 małych. Na drugie miejsce awansował Zbigniew Jankowski z Poznania. Kolejne miejsca zajmują : Oskar Walenciak z Piotrkowic, Zbigniew Gogół ze Śmigla, Stanisław Wciórka z Ziemnic, Piotr Kaźmierczak z Jarogniewic, Daniel Walenciak z Jasienia, Kazimierz Trąbka z Kościana, Jan Drąg z Kościana i Zenon Andrzejewski z Kawczyna.

Kolejny turniej rozegrany zostanie 27 stycznia 2019 r.

Grzegorz Ratajczak

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg