Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Jerzy Kadukowski i Łoza Chełmża zdobywcami Pucharu Chełmży”

59517412 2177545388999434 1748552280795250688 n

       V Masters Pomorze - Puchar Chełmży w Czarną Baśkę”, który odbył się w niedzielę 28.04.br., w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury, zgromadził na starcie 125 graczy (31 drużyn). Wszystkich uczestników turnieju powitali: Burmistrz Miasta Chełmża – Jerzy Czerwiński Odśpiewany został hymn klubu „AS PIK”.     

                

W turnieju rozegrano 5 rund po 32 rozdania w kategoriach: indywidualnej, pań, par i drużynowej.

       Najlepsza drużyna to ŁOZA z Chełmży, w składzie: Jan Nowacki, Krzysztof Polakowski, Kazimierz Donarski i Stanisław Lewandowski. Ich dorobek to 82 punkty. Kolejne miejsca zajęły drużyny: Baśka Białogóra (78 pkt.), Baszta Bytów (74 pkt.), Hotel Zamek Gniew (72 pkt.), AS PIK II (70 pkt.).

       W kategorii par najlepsi byli: Jerzy Kadukowski i Jerzy Pianowski (AS PIK 5) – 43 punkty.

Za nimi miejsca zajęli: Jan Nowacki i Krzysztof Polakowski (ŁOZA) – 42 punkty, oraz Krzysztof Wojcieszak    i Włodzimierz Górny (Bory Tuchola II) – 42 punkty.

     W kategorii pań zwyciężyła Maria Bałtruczyk (Baszta Bytów) – 20 punktów. II miejsce Halina Tandecka (Sami Swoi) - 18 punktów a III Lidia Żywicka (Sami Swoi) - 18 punktów.

     Indywidualnie najlepszym graczem został Jerzy Kadukowski z drużyny AS PIK 5, zdobywając 28 punktów  i to on odebrał Puchar Chełmży. Na II miejscu uplasował się Jan Nowacki (ŁOZA) - 26 pkt., a III miejsce zdobył Bogdan Kłosowski (AS PIK I)– 24 pkt.      

Najlepszym zawodnikom wręczono puchary, medale i nagrody rzeczowe. Organizatorami imprezy byli: Chełmżyński Klub Sportowych Gier karcianych AS PIK z Chełmży i Federacja Baszka – Les.

Współorganizator to: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna - Chełmżyński Ośrodek Kultury.

Imprezie patronował Burmistrz Chełmży i Starostwo Powiatowe.

W organizacji imprezy pomogli sponsorzy: Sklep „TYGRYSEK”, Firma ROL,

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg