Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Tomasz Poleszak z Gniewa Mistrzem Chełmży w Baśkę

58

Z okazji XXXIX Dni Chełmży, w dniu 21.07.br., w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury, rozegrane zostały XIII Mistrzostwa Chełmży w Baśkę. Jak co roku fundatorem głównych nagród dla najlepszych graczy był Dariusz Meller.

Zawody otworzyli: Paweł Polikowski - Przewodniczący Rady Powiatu, Marek Kuffel – Vice Burmistrz Chełmży i Dariusz Meller . W turnieju wzięło udział 62 graczy. Oprócz reprezentantów klubu AS PIK i graczy z Chełmży, do stołu zasiedli zawodnicy min. z Gniewa, Grzywny, Mikołajek Pomorskich, Runowa, Mroczy i Torunia. Rozegrano 5 rund po 32 rozdania w kategorii indywidualnej i drużynowej. Tegorocznym Mistrzem Chełmży został Tomasz Poleszak (MAK-POL Gniew uzyskując 28 punktów. Drugie miejsce zajął Henryk Zatorski (AS PIK I) – 24 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się Grzegorz Strzałkowski - (AS PIK I) – 22 pkt. W kategorii drużynowej wygrali zawodnicy z klubu MAK-POL Gniew z dorobkiem 78 punktów, w składzie: T. Poleszak, L. Makowski, R. Gaweł, J. Makowski. Drugie miejsce KOLEJORZE (J. Pianowski, Z. Kucharzewski, J. Rzeszuto, K. Cisewski) a trzecie AS PIK I ( E. Kurzawski, H. Zatorski, B. Kłosowski, G. Strzałkowski).

W sumie nagrody otrzymało trzydziestu graczy turnieju. Pięciogodzinne zmagania w miłej i sympatycznej atmosferze zakończyło wręczenie pucharów i nagród dla najlepszych zawodników. Organizatorem turnieju byli: Burmistrz Chełmży, Starosta Toruński, Klub AS PIK z Chełmży, PiMBP- Chełmżyński Ośrodek Kultury. Główny sponsor: Dariusz Meller - inicjator turnieju w 2007 roku.

Impreza dotowana była przez Starostwo Powiatowe.

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg