Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Maraton Rumski 2019

190922Rumia67

Maraton Rumski Mistrzostwa Kaszub na dystansie maratonu

22.09.2019 Hala MOSiR w Rumi został rozegrany turniej Kaszubskiej Baśki na dystansie maratonu Turniej rozegrano wg. obowiązujących przepisów gry Baszka Méster Sport 8x32 rozdania As serce w kategoriach: drużynowej, par oraz open, rozgrywki zaliczane były do Master Kaszebe.

W kategorii open najlepszym okazał się Witczak Stanisław - As Pik Chełmża (36pkt), 2.Kurzawski Edmund – As Pik Chełmża (36pkt), 3.Urich Jerzy – Tornado Lębork (36pkt), 4.Odwald Henryk – Szpela Władysławowo (35pkt), 5.Rudyk Bogdan – Kaszuby Lębork (34pkt), 6.Rybicki Henryk – Baszta Bytów (33pkt), 7.Bałachowski Wacław – Remus Żelistrzewo (32pkt).

Panie: 1.Bołtruczyk Maria – Baszta Bytów, 2.Dominik Maria – Kłos Werblinia, 3.Banowska Bernadeta – Orły Rumia.

Pary: 1.Kłosowski Bogdan/Witczak Stanisław – As Pik Chełmża, 2.Zatorski Henryk/Kurzawski Edmund – As Pik Chełmża, 3.Koziróg Ryszard/kopystecki Stanisław – Baśka Białogóra, 4.Dominiecki Tadeusz/Urich Jerzy – Tornado Lębork, 5.Wszałek Grzegorz/Dettlaff Stanisław – Kaszubska Baśka Pucka.

Drużynowo: 1.As Pik Chełmża, 2.Tornado Lębork, 3.Kaszubska Baśka Puck, 4.Orły Rumia, 5.Strzebielino.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary,medale i nagrody,w przerwach między rundami zawodnicy mieli do dyspozycji catering.

Patronat honorowy:

Michał Pasieczny – Burmistrz Miasta Rum

Jolanta Król – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi

Organizator:

Miejski ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg