Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

PUCHAR KUJAW I POMORZA Mrocza 2019

191006Mrocza57

W Hali Widowiskowo Sportowej w Mroczy w dniu 06.10.2019 rozegrany został Turniej Baśki

w której uczestniczyli zawodnicy i zawodniczki z województwa Kujawsko Pomorskiego i

Pomorskiego. Zawodników przywitał Dyrektor MGOKiR w Mroczy Pan Marian Wiśniewski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w mroczy Pan Jarosław Odrobiński. Turniej rozegrano wg. obowiązujących przepisów gry Baszka Méster Sport,z Asem serce - 5 rund po 32 rozdania w kategoriach: drużynowej, par oraz open.

Najlepsza drużyna: Familia Więcbork w składzie Trzósło Roman,Trzósło Adam S,Trzósło Rafał,Trzósło Adam J – ( 78 pkt ).Kolejne miejsca zajeły drużyny:Borowiacy Chojnice (75 pkt) - Relax Borecki (73 pkt) - Junak (72 pkt) – Rzemieślnik Mrocza (68 pkt).

Najlepszą Parą okazali się Kania Marcin/Jarząb Wiesław (43 pkt) Relax Borecki,

2 miejsce Trześniewski Kazimierz/Słomiński Jan (43 pkt) Borowiacy Chojnice,

3miejsce Błociński Urlich/Sosnowski Mirosław (41 pkt) Junak, 4 miejsce Kiedrowski Tadeusz/Karnowski Tadeusz (40 pkt) Asy Chojnice, -5 miejsce Trzósło Roman/Trzósło Adam S (40 pkt) Familia Więcbork.

Indywidualnie najlepszym graczem okazał się Trzósło Adam S (26 pkt) Familia Więcbork – 2. Kania Marcin (25 pkt) Relax Borecki -3. Trześniewski Kazimierz (25 pkt) Borowiacy Chojnice – 4. Sosnowski Mirosław (23 pkt) Junak – 5. Trzósło Adam J (22 pkt) Familia Więcbork – 6.Półgęsek Jerzy (22 pkt) Wiele – 7. Wenerski Eugeniusz (22 pkt) Rezerwat Wiele.

Najlepszą z pań okazała się Bołtruczyk Maria Baszta Bytów, 2. Bukolt Jolanta – Pasjonaci, 3.Wójcik Jagoda – Spartanie Janowiec Wklp.

Puchary i nagrody wręczał Przewodniczący Rady Miejskiej Mroczy Pan Jarosław Odrobiński .Turniej przebiegał w miłej i sportowej rywalizacji,w przerwie turnieju zawodnicy mogli skorzystać z cateringu. Federacja Kaszebe Baszka i Les dziękuje Panu Dyrektorowi Marianowi Wiśniewskiemu za wspópracę i pomoc w organizowaniu Turniejów Baśki w Mroczy.

Patronat Honorowy:

Tadeusz Sobol – Starosta Powiatu Nakielskiego

Leszek Klesiński – Burmistrz Miasta i Gminy Mroczy

Marian Wiśniewski – Dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy

Organizator:

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg