Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

„Puchar Kopernika w Baśkę”

DSC 5126

Szósty Otwarty Turniej pn. „Puchar Kopernika w Czarną Baśkę”, który odbył się w niedzielę 3.11.2019r.,    

w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury, zgromadził na starcie 107 graczy, (27 drużyn) z Województwa Pomorskiego i Kujawsko-Pomorskiego. Graczy przywitał V-ce Burmistrz Chełmży – Marek Kuffel.

Obecny na imprezie Wojciech Szramowski, z ramienia Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego o/Toruń, życzył wszystkim dobrej karty. Odśpiewany został hymn klubu „AS PIK” i hymn baśkarzy. W turnieju rozegrano 5 rund po 32 rozdania w kategorii indywidualnej, par i drużynowej. Najlepszą drużyną były MARWOJE GDAŃSK zdobywając 76 punktów.

Kolejne miejsca zajęły drużyny: Hotel Zamek Gniew (też 76 punktów) i Szczupaki – z klubu As Pik. Indywidualnie Puchar Kopernika zdobył Jacek Domarus  z drużyny MARWOJE GDAŃSK, zdobywając 28 punktów. Na II miejscu uplasował się Roman Cyborowski (Bory Tuchola) - 26 pkt., a III miejsce zdobył Czesław Dąbrowski (Szczupaki) – 26 pkt.               

 Po raz pierwszy rozgrywano klasyfikację par, w której najlepszą byli: Czesław Dąbrowski i Bernard Piekański (Szczupaki) – 46 pkt. Druga para to: Tadeusz Kiedrowski i Tadeusz Karnowski (Asy Chojnice) – 42 pkt., a trzecia to: Sławomir Dąbrowski i Tadeusz Nowopolski (Hotel Zamek Gniew) - 42 pkt.. Najlepszym zawodnikom wręczono puchary, medale i nagrody rzeczowe.

Organizatorami imprezy byli: Chełmżyński Klub Sportowych Gier Karcianych AS PIK z Chełmży, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna - Chełmżyński Ośrodek Kultury, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie o/ Toruń.

W organizacji imprezy pomógł sponsor: Firma ROL.

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg