Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Sezon 2013 r - Kaszëbe Baszka Méster

baska tlo

Zapraszamy Państwa do udziału w turniejach oraz podróżach po Pomorzu i Kaszubach. Zobaczą Państwo ciekawe miejsca jak chociażby Wiele, Szymbark - CEPR, Władysławo, Puck, Brusy, Pruszcz Gd. i Faktorię Rzym.

Urocze miejsce na wigilię ,Baśkarzy’’ jakim jest Szopa. Gościnna restauracja Mùlk uraczy nas gościną i ,,Baszkă’’ na wysokim poziomie. Najwyższej rangi turnieje zostaną rozegrane w Szemudzie. Będą mogli Państwo zagrać także na nowej hali w Linii.

Odwiedzimy Kościerzynę, Skorzewo oraz Nową Karczmę Na ,,Baśkarzy’’ czekają w Lipuszu i Dziemianach w Klawkowie oraz Brusach. Zawitamy także do Sierakowic i Gdyni. Dojedziemy do Pucka i Władysławowa. Po raz pierwszy zagramy w Konarzynach gdzie rozstrzygną się losy Super Pucharu Polski. Nadmienię, że Super Puchar Polski będzie składał się z sumy trzech turniejów, w Konarzynach będzie finał. pozostałe dwa odbędą się Wielkopolsce oraz w okolicach Torunia. Sezon 2013 będzie bardzo ciekawy dla ,,Baśkarzy’’, ponieważ rozgrywki podzielone zostały na kilka kategorii. Wszyscy znajdą dla siebie typ rozgrywek, gdzie będą mogli rywalizować i wygrywać tytuły

Pierwszą z nich jest Liga Mistrzów Kaszëbe Baszka Méster rozgrywana w reustaraucji Mùlk w Miszewku. Liga składa się z 7 kolejek i grają tutaj praktycznie zawodowi ,,Baśkarze’’. Najlepsi z najlepszych na Pomorzu i Kaszubach.

Następny typ rozgrywek to turnieje MASTERS których łącznie jest 10 i najlepsze drużyny oraz zawodnicy zagrają w finale tych rozgrywek. Finał MASTERS indywidualnie dla 100 najlepszych graczy zostanie rozegrany w CEPR w Szymbarku przy najdłuższej desce Świata. Dla zwycięzcy MASTERS - 2013 jako nagrodę główną przewidziano telewizor 32'.Natomiast 25 najlepszych drużyn zmierzy się finale MASTERS w Dziemianach.

Rozgrywane będą też turnieje mistrzowskie na które składają się Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Polski, Puchar Polski oraz Super Puchar Polski. Będą to turnieje wysokiej rangi z odpowiednią oprawą oraz nagrodami.

Turnieje regionalne na które składają się: Mistrzostwa Pomorza Puchar Pomorza, Mistrzostwa Kaszub oraz Puchar Pomorza także z odpowiednią oprawą oraz nagrodami. Turnieje okolicznościowe: Dzień Jedności Kaszubów, Zjazd Kaszubów, Dzień Konstytucji - o Szablę i pióro gen Józefa Wybickiego oraz Turniej Niepodległości o szablę Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Turnieje wakacyjne to Costerina  Kaszëbe Baszka Méster oraz turniej niespodzianka w dzień Święta Wojska Polskiego.

Tradycyjnie odbędzie się Sportowy Puchar Pomorza w drugiej połowie 2013 roku. Koniec listopada to finał MASTERS 25 drużyn w Dziemianach, natomiast początek grudnia to finał MASTERS indywidualnie dla 100 najlepszych z podziałem na 90 panów oraz 10 pań przy najdłuższej desce świata w Szymbarku.

Zwieńczeniem sezonu będą turnieje grudniowe: Mikołajkowy w Szymbarku, Wigilia ,Baśkarzy’’ w Szopie oraz Podsumowanie sezonu 29 grudnia - gdzie znowu wręczymy ZŁOTE BASZKI dla:

Najlepsza Drużyna 2013, Najlepsza ,,Baśkarka’’ 2013, Najlepszy ,,Baśkarz’’ 2013 oraz nagrodzimy najlepszego Menagera  Turniejów ,,Baszczi’’ 2013. Dodatkowo zostaną przyznane tytuły najpopularniejszym: Lady i Gentleman  ,,Baśkarzy’’ W 2013 roku zobaczą państwo nowa szatę graficzną portalu kaszebe-baszka.pl. Będzie nowe logo oraz hymn muzyczny, który będzie towarzyszył ,,Baśkarzom’’ na turniejach przy oprawie muzycznej.

Do zobaczenia w 2013 roku.!

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg