Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Turniej pokazowy dla dziennikarzy i posłów.

Przewodniczący Parlamentarnego zespołu ds. efektywnej regulacji gry w pokera, Artur Górczyński, zapowiedział w rozmowie z Internetową Agencją Radiową kolejne działania w celu przybliżenia pokera opinii publicznej a przede wszystkim posłom.

Jak wiemy, działający od kilkunastu miesięcy zespół próbuje przekonać polskich parlamentarzystów, że legalizacja rozgrywek online i rozszerzenie rozgrywek na żywo da wymierne korzyści zarówno graczom, jak i budżetowi. Póki co te działania nie przynoszą zmiany poglądów koalicji rządzącej, ale na pewno przyczyniają się do coraz szerszej dyskusji na temat pokera w Polsce.

Niebawem podjęte zostaną kolejne inicjatywy, o których IAR opowiedział poseł Górczyński.

Najpierw duża konferencja w sejmie na temat nowelizacji ustawy hazardowej, następnie charytatywny turniej pokera. Parlamentarny zespół ds. efektywnej regulacji gry w pokera nie składa broni w walce o legalizację tej gry – powiedział IAR przewodniczący zespołu, poseł Artur Górczyński z PSL.

Konferencja będzie miała miejsce w Sejmie, a wystąpią na niej naukowcy i eksperci, którzy zajmują się hazardem i psychologią. Turniej natomiast ma zostać zorganizowany w jednym z warszawskich kasyn i będzie miał cel charytatywny. Nie została jeszcze podjęta decyzja, czy zaproszeni zostaną na niego polscy profesjonaliści, ale na pewno zaproszenia dostaną parlamentarzyści i dziennikarze.

Przypomnijmy, że Parlamentarny zespół ds. efektywnej regulacji gry w pokera przygotował – po konsultacjach ze środowiskiem pokerowym – własny projekt nowelizacji ustawy hazardowej, który umożliwiłby polskim graczom faktyczny dostęp do pokera, możliwość legalnej gry i opodatkowania.

Miejmy nadzieję, że starania grupy posłów przyniosą efekt i zaproszeni parlamentarzyści i dziennikarze przekonają się, że poker z hazardem ma niewiele wspólnego.

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg