Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Baśka czyli jak Kaszubi pokazują, jaki powinien być poker w Polsce

ze swiata kart 01 modified

Okazuje się, że dzięki tradycji i pozbyciu się stereotypów można w naszym kraju grać w gry karciane, w których liczą się umiejętności i dobrze się przy tym bawić.

Przykładem takiej gry jest Baśka – znana nie tylko na Kaszubach. Ma ona swoją stronę internetową kaszebe-baszka.pl, na której znajdujemy opis gry: Na początku rozgrywki, w której bierze udział 4 zawodników, każdy gracz dostaje po cztery karty z talii składającej się z 16 kart – Asów, Dam, Waletów i Dziesiątek. Potem następuje faza licytacji czyli ustalenia kontraktu, jaki będzie rozgrywany. Licytację prowadzi gracz kolejny po rozdającym karty, pytając pozostałych graczy, zgodnie z kierunkiem. Prowadzący licytację kończy jako czwarty i zgłasza ewentualny kontrakt. Licytacja kończy się, gdy żaden z graczy nie zgłasza kolejnej zmiany do ustalonego kontraktu, mówiąc: „pas”. Nie zgłoszenie żadnego kontraktu oznacza, że rozgrywana będzie ZWYKŁA GRA (ewentualnie CICHA). Każda kontra podnosi stawkę o 100%. Grający ZOLO lub GRAN, który zamierza wziąć wszystkie bitki, może to zgłosić w czasie licytacji dodając odzywkę: „DU”
., np.: ZOLO, DU, GRAN DU. Odzywka „DU” oznacza podwyższenie wartości stawki o 100%. Co oznaczają poszczególne rodzaje gier oraz jak przebiega dalsza rozgrywka.

Co najważniejsze, w Baśkę co chwila organizowane są turnieje w całej części regionu i jak widać po relacjach na stronie kaszebe-baszka.pl są one okazją do dobrej zabawy i rozgrywki dla całych rodzin, a imprezy bardzo często objęte są patronatami lokalnych władz.

Tak będzie na przykład 12 i 13 kwietnia, kiedy w Brusach rozegrany zostanie Puchar Polski – w trzech kategoriach – drużynowej, indywidualnej i par.

I tak mogłoby być z pokerem, w którym być może rola umiejętności jest jeszcze większa. Niestety, stereotypy i bezsensowna walka wytoczona pokerowi, w którego gra nawet 800 tys. osób w Polsce, sprawia, że zamiast ciekawej rozrywki i miłych spotkań mamy „twardy hazard” i straszenie więzieniem.

Artykuł, ukazał się na stronie poker24.pl

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg