Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

I MASTERS POMORZE Mistrzostwa Kujaw i Pomorza – Tuchola

211003Tuchola01

03.10.2021 Hala Sportowa OSiR w Tucholi po raz pierwszy w tym roku został z rozegrany Turniej Kaszubskiej Baśki z Asem Trefl, rozegrano go wg. obowiązujących przepisów gry Baszka Méster Sport 5x32 rozdania w kategoriach: drużynowej, oraz open.

W kategorii open pierwsze miejsce zdobył Śmigielski Piotr reprezentujący drużynę Borowiak Czersk zdobywając (26pkt-281stolikowe), 2. Lewandowski Jerzy – As Kier Unisław (26pkt-241stolikowe), 3. Nenca Ryszard – Chojniczanka (26pkt-179stolikowe), 4. Kulas Roman - Brama Chojnic (26pkt-145stolikowe), 5.Kłosowski Bogdan – As Pik I Chełmża (26pkt-90stolikowe), 6. Gonciarz Jan – Plebanka Więcbork (24pkt-192stolikowe), 7.Głowacki Zbigniew – Ferajna z Huty (24pkt-160stolikowe), 8.Wójtowicz Jan – Wda Świecie (24pkt-140stolikowe), 9. Lemańczyk Zenon – Pasjonaci (22pkt-187stolikowe), 10. Prasał Stanisław – Pasjonaci (22pkt-143stolikowe).

Panie: 1.Tandecka Halina – Skowronki, 2.Bołtruczyk Maria – Baszta Bytów, 3.Żywicka Lidia – Zamek Bytów.

Drużynowo: 1.Ferajna z Huty 85 pkt, 2. Mocna Czwórka 81 pkt, 3. Brama Chojnic 74 pkt, 4. Borowiak Czersk 71 pkt, 5. Pasjonaci 70 pky, 6. Plebanka Więcbork 70 pkt.

Turniej ten zapoczątkował cykl Masters Pomorze który będzie składać się z 10 turniejów po których zostanie   wyłoniony wyłonią mistrz i mistrzowska drużyna w czarnej baśce.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, medale i nagrody, w przerwach między rundami zawodnicy mieli do dyspozycji catering. Turniej Baśki przebiegał w miłej i sportowej rywalizacji.

Patronat Honorowy:

Burmistrz Tucholi – Tadeusz Kowalski

Organizator: OSiR Tuchola

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg