Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Puchar Chełmży pojechał do Bytowa.

211024Chelmza14

       II Masters Pomorze - Puchar Chełmży w Czarną Baśkę”, który odbył się w niedzielę 24.10.br., w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury, zgromadził na starcie 129 graczy (32 drużyny).

Wszystkich uczestników turnieju powitali: V-ce Burmistrz Miasta Chełmża – Marek Kuffel. Odśpiewany został hymn klubu „AS PIK”

i hymn baśkarzy. W turnieju rozegrano 5 rund po 32 rozdania w kategoriach: indywidualnej, pań i drużynowej.

       Najlepsza drużyna to KLIMEK Grudziądz, w składzie: Janusz Klajborowski, Jerzy Pukas, Janusz Jaworski

i Mieczysław Nasarzewski. Ich dorobek to 77 punktów. Kolejne miejsca zajęły drużyny: Plebanka Więcbork               (75 pkt.), Zamek Gniew (72 pkt.) , AS PIK Gronowo (70 pkt.), Jasna (69 pkt.) i Baśka Białogóra (68 pkt.).

     W kategorii pań zwyciężyła Mirosława Chrapkowska (Skowronki Kinice) – 18 pkt.. II miejsce Maria Bałtruczyk (Baszta Bytów) – 14 pkt.. III miejsce Halina Tandecka (Skowronki Kinice) - 11 punktów.

     Indywidualnie najlepszym graczem został Tadeusz Malek z drużyny Zamek Bytów, zdobywając 28 punktów  i to on odebrał Puchar Chełmży. Na II miejscu uplasował się Janusz Klajborowski (Klimek Grudziądz) - 28 pkt., a III miejsce zdobył Stanisław Weichhaus (AS PIK Gronowo)– 26 pkt. kolejne miejsca to: Jan Gońciarz (Plebanka Więcbork) -26 pkt., Stanisław Antkiewicz (Asy Chojnice) – 24 pkt., Lech Orłowski (As Pik Chełmża) – 24 pkt..    

Najlepszym zawodnikom wręczono puchary, medale i nagrody rzeczowe. Organizatorami imprezy byli: Chełmżyński Klub Sportowych Gier Karcianych AS PIK z Chełmży i Federacja Baszka – Les.

Współorganizator to: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna - Chełmżyński Ośrodek Kultury.

Imprezie patronował Burmistrz Chełmży i Starostwo Powiatowe.

Zadanie dotowane przez Gminę Miasto Chełmża.

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg