Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

IV MASTERS POMORZE Chełmno

20220320Chelmno01

 

IV MASTERS POMORZE

Mistrzostwa Ziemi Chełmińskiej – o Puchar Burmistrza Chełmna

20.03.2022. Ośrodek Wypoczynkowy ZAZ nad Jeziorem ul. Jastrzębskiego 5 w Chełmnie został rozegrany Turniej Kaszubskiej Baśki zaliczany do Masters Pomorze z Asem Trefl, rozegrano go wg. obowiązujących przepisów gry Baszka Méster Sport 5x32 rozdania w kategoriach: drużynowej i indywidualnej.

W kategorii open pierwsze miejsce zdobył Trzciński Krzysztof reprezentujący drużynę As Kier Unisław zdobywając (30pkt-198stolikowe), 2. Karczewski Tadeusz – Wda Świecie (28pkt-271stolikowe), 3. Papierowski Zdzisław – Lisewo (26pkt-153stolikowe), 4. Lewandowski Jerzy - As Kier Unisław (24pkt-183stolikowe), 5.Śmigielski Piotr – Wisła Chełmno (24pkt-156stolikowe), 6. Świerczyński Tadeusz – Rybak I (24pkt-152stolikowe), 7. Jarząb Wiesław – Relax Borecki (24pkt-139stolikowe), 8. Nasarzewski Mieczysław – Klimek Grudziądz (24pkt-136stolikowe), 9. Łaszczyk Tadeusz – Pasjonaci (22pkt-246stolikowe), 10. Rutka Marian – Sczupaki As Pik (22pkt-221stolikowe).

Panie: 1. Bartkowska Regina – Borowiak Czersk, 2. Bołtruczyk Maria – Baszta Bytów, 3. Sikora Bożena – Ptaki Wiele.

Drużynowo: 1. As Kier Unisław 78 pkt, 2. Bory Tuchola 77 pkt, 3. Rybak I 77 pkt, 4. Wisła Chełmno 76 pkt, 5. Szupaki As Pik 70 pkt, 6. Wda Świecie 70 pkt.

Był to już IV turniej zaliczany do Masters Pomorze który odbył się po raz pierwszy w Chełmnie. Chełmno po raz pierwszy dołączyło się organizacji i propagowania Kaszubskiej Baśki za co Federacja dziękuje władzom ziemi Chełmińskiej oraz organizatorom.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, medale i nagrody, w przerwach między rundami zawodnicy mieli do dyspozycji catering. Turniej Baśki przebiegał w miłej i sportowej rywalizacji.

Patronat Honorowy:

Artur Mikiewicz – Burmisrz Miasta Chełmna

Wojciech Strzelecki – Przewodniczący Rady Miasta Chełmna

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg