Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

III MASTERS POMORZE Mistrzostwa Krajny – o Puchar Starosty Nakielskiego

222026Mrocza01

26.02.2022 Hala Widowiskowo Sportowa ul. Marszałka Józefa Piłsudzkiego 4 w Mroczy został rozegrany Turniej Kaszubskiej Baśki zaliczany z Asem Trefl, rozegrano go wg. obowiązujących przepisów gry Baszka Méster Sport 5x32 rozdania w kategoriach: drużynowej i indywidualnej.

W kategorii open pierwsze miejsce zdobył Kolaż Stanisław reprezentujący drużynę Wda Świecie zdobywając (26pkt-243stolikowe), 2. Olejniczak Benedykt – Szczupaki As Pik Chemża (24pkt-245stolikowe), 3. Ciepuch Jan – Bory Tuchola (24pkt-157stolikowe), 4. Ekman Kazimierz - Baszta Bytów (23pkt-121stolikowe), 5.Sadowski Grzegorz – Mocna Czwórka (23pkt-78stolikowe), 6. Winter Marek – Bory Tuchola (22pkt-274stolikowe), 7.Głowacki Zbigniew – As Pik 1 Chemża (22pkt-221stolikowe), 8.Górny Włodzimierz – Bory Tuchola II (22pkt-213stolikowe), 9. Tajer Jerzy – Rzemieślnik Mrocza (22pkt-198stolikowe), 10. Antkiewicz Stanisław – Asy Chojnice (22pkt-155stolikowe).

Panie: 1.Bołtruczyk Maria – Baszta Bytów, 2.Sikora Bożena – Chojniczanka Chojnice. 3.Żywicka Lidia – Zamek Bytów.

Drużynowo: 1.Wda Świecie 77 pkt, 2. Baszta Bytów 77 pkt, 3. Baśka Białogóra 76 pkt, 4. Bory Tuchola 74 pkt, 5. Asy Chojnice 74 pkt, 6. As Pik 2 Chemża 73 pkt.

Był to już III turniej zaliczany do Masters Pomorze który będzie składać się z 10 turniejów po których zostanie   wyłoniony wyłonią mistrz i mistrzowska drużyna w czarnej baśce.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, medale i nagrody, w przerwach między rundami zawodnicy mieli do dyspozycji catering. Turniej Baśki przebiegał w miłej i sportowej rywalizacji.

Patronat Honorowy:

Tadeusz Sobol – Starosta Powiatu Nakielskiego

Marian Wiśniewski -Dyrektor MGOKiR w Mroczy

Organizator:

MGOKiR w Mroczy

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg