Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Henryk Siejek ze Śremu wygrał Turniej Kopa Sportowego o puchar Starosty Gostyńskiego.

275587122 361399009329845 7010596907226513216 n

W sobotę 12 marca 2022 r. w świetlicy wiejskiej w Studziannej rozegrany został Turniej Kopa Sportowego o puchar Starosty Gostyńskiego.

 

Organizatorami bardzo udanego turnieju byli koledzy Jarosław Błaszczyk i Stanisław Glura, którym wydatnej i nieocenionej pomocy udzieliły ich rodziny.

Do Studziannej przyjechało 92 amatorów gry w kopa w tym 6 pań. Zawodnicy reprezentowali powiaty : gostyński, kościański, leszczyński, krotoszyński, rawicki, śremski, wolsztyński, ostrowski, pleszewski, kaliski i poznański.

Rozegrano 5 pięć rund po 32 rozdania a grano zgodnie z regulaminem Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego.

Turniej wygrał Henryk Siejek ze Śremu zdobywając komplet 20 punktów dużych i 158 małych. Zwycięzca odebrał puchar ufundowany przez Starostę Gostyńskiego i główna nagrodę - kuchenkę mikrofalową. .

Drugie miejsce zajął Ryszard Nawrocki z Karsów z wynikiem 17,5/116 a na trzecim miejscu uplasował się Andrzej Skórzewski z Kobylnik uzyskując 17 punktów dużych i 114 małe,

W czołówce znaleźli się jeszcze : 4) Marek Mikołajczak z Borku Wlkp., 5) Zbigniew Sikora z Turwi, 6) Bronisław Stachowiak z Nowego Belęcina, 7) Grzegorz Jarczewski z Kobylina. 8) Waldemar Walczak z Wieszczeczyna, 9) Sławomir Przebierała z Donatowa i 10) Michał Dopierała ze Skokowa. Odnotować należy, że w turnieju czynnie uczestniczył Wice Starosta Gostyński Pan Janusz Sikora, który zmagania zakończył na jedenastym miejscu.

W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Małgorzata Staśkiewicz z Widziszewa.  

Organizatorzy przygotowali 6 pucharów dla czołowych zawodników klasyfikacji open i najlepszej kobiety oraz 36 nagród.

Wyróżnieni pucharami ufundowanymi przez Przewodniczącego

Rady Miejskiej Borku Wielkopolskiego Pana Tomasz Pawlaka zastali także najwyżej sklasyfikowani : mieszkaniec Gminy Borek Wlkp. - Marek Mikołajczak i mieszkaniec Studziannej – Slawomir Walczak.

Wszystkie panie obdarowane zostały upominkami ufundowanymi przez sponsorów.

Puchary i nagrody wręczyli Pan Janusz Sikora - Wice Starosta Gostyński i Pan Tomasz Pawlak Przewodniczący Rady Miejskiej Borku Wlkp. w towarzystwie organizatora turnieju Jarosława Błaszczyka

Obsługę techniczną zapewnili członkowie zarządu Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego z pomocą Wiktora Kabata, który sprawnie poprowadził sekretariat turnieju.

Szczególne podziękowania organizatorzy kierują do licznych sponsorów. Dzięki Waszej pomocy uczestnicy zmagań wysoko ocenili nasz turniej.

Grzegorz Ratajczak

509 071 904

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg