Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Mistrzostwa Polski Bytów 18.08.2018

190818Bytow10

W dniu 18.08.2019r. o godz.13 w Hali Sportowej w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie przy ul. Derdowskiego 3 rozpoczęły się Mistrzostwa Polski w Kaszubską Baśkę zaliczaną do Masters Polska.

Do zawodów przystąpiło 210 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Master Sport z asem serce. Mistrzostwa Polski, były rozgrywane w 3 kategoriach: drużynowej, par oraz indywidualnej pań, panów, podczas których zawodnicy rozegrali 5 rund po 32 rozdania. Otwarcia Mistrzostw Polski dokonali włodarze miasta Bytowa Pan Ryszard Sylka- Burmistrz Bytowa oraz Pan Leszek Waszkiewicz- Starosta Bytowa życząc uczestnikom turnieju jak najlepszej karty. Przed rozpoczęciem rozgrywek Ireneusz Partyka odśpiewał hymn Polski i Baśkarzy po czym uczestnicy przystąpili do gry.

Mistrzem Polski w kategorii OPEN został Orłowski Marian reprezentującym drużynę Jeziorki Kolonia Bytów, drugie miejsce Słomiński Jan- Borowiacy Chojnice, trzecie miejsce Jabłoński Radosław- Spartanie Janowiec Wielkopolski, czwarte miejsce Poerling Hubert- Szagry, piąte miejsce Jabłoński Mirosław- Spartanie Janowiec Wielkopolski, szóste miejsce Dziemiańczyk Andrzej- Wicko, siódme miejsce Waldowski Ryszard- Dominierz, ósme miejsce Tandecka Halina- Sami Swoi, dziewiąte miejsce Rybakowski Czesław- Mietki Kołczygłowy, dziesiąte miejsce Prądzyński Jacek- Gochy Lipnica.

W kategorii PAŃ najlepszą okazała się Tandecka Halina- Sami Swoi, drugie miejsce Bołtruczyk Maria- Baszta Bytów, trzecie miejscie Kozioł Irena- Wicko, czwarte miejsce Banowska Bernadeta- Orły Rumia, piąte miejsce Żywicka Lidia- Zamek Bytów.

W kategorii PAR:

  1. Dziemiańczyk Andrzej/Kozioł Irena-Wicko
  2. Jabłoński Henryk/Jabłoński Mirosław-Spartanie Janowiec Wlkp
  3. Jereczek Marian/Rybakowski Czesław-Mietki Kołczygłowy
  4. Orłowski Marian/Wirkus Józef-Jeziorki Kolonia Bytów
  5. 1.Spartanie Janowiec Wlkp
  6. Mietki Kołczygłowy
  7. Klimek Grudziądz
  8. Borowiacy Chojnice
  9. Zamek Bytów

     5.   Minga Andrzej/Poerling Hubert-Szwagry

W kategorii DRUŻYN:

Podczas przerw między rundami uczestnicy turnieju mieli do dyspozycji catering przygotowany przez firmę ''Szulta'' w Bytowie.

Zamknięcia rozgrywek dokonał Pan Ryszard Sylka- Burmistrz Bytowa wręczając zawodnikom pamiątkowe puchary i nagrody życząc jak najlepszych osiągnięć w Baśce.

Patronat honorowy:

Ryszard Sylka Burmistrz Bytowa

Leszek Waszkiewicz Starosta Bytowa

Organizator Federacja Kaszëbë Baszka- Lës, KK Baszta Bytów

Federacja Kaszëbë Baszka- Lës dziękuje władzom Bytowa oraz Panu Stanisławowi Kożyczkowskiemu dyrektora ZSEU za pomoc w organizacji Mistrzostw Polski w Baśce.

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg