Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Donatowo turniej kopa

2003Donatowo03
W sobotę 29.02.2020.r w Gościńsku Donatowo odbył się turniej w kopa sportowego o puchar sołtysa wsi Donatowo - Jolanta Będzińska.
Otwarcia turnieju dokonała sołtys wsi w towarzystwie wiceprezesa Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego - Tadeusz Fabiś. Organizatorami turnieju była sołtys i rada sołecka wsi Donatowa przy pomocy Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego. Do rywalizacji przystąpiło 148 miłośników tej karcianej gry w tym 7 kobiet. Rozegrano 5 rund po 32 rozdania zgodnie z regulaminem Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego. Turniej po sportowej rywalizacji wygrał po raz pierwszy startujący bez z tremy i z powodzeniem nowicjusz Glinkowski Leszek - Szczytniki ( gmina Kórnik, woj. wielkopolskie ) otrzymał puchar i główną nagrodę "rower" ufundowaną przez Bank Spółdzielczy - Poniec. 
 
Wyniki open:
Miejsce Nazwisko i imię Miejscowość pkt+/-
1. Glinkowski Leszek - Szczytniki 19.5/172
2. Stachowski Rafał - Donatowo 19/156
3. Stachowiak Bronisław - Nowy Belęcin 19/136
4. Tęgi Waldemar - Gostyń 19/104
5. Nowak Andrzej - Manieczki 18/123
6. Cieślak Jerzy - Kościan 18/117
7. Tomczak Artur - Donatowo 18/107
8. Kąkolewski Roman 17.5/137
9. Grobelny Henryk - Kościan 17/283
10. Kosiński Waldemar - Poznań 17/96
 
W klasyfikacji pierwsza 3 otrzymała puchary, a dla 30 najlepszych zawodników organizatorzy przygotowali nagrody ufundowane przez miejscowych sponsorów. Wśród pań zdobywczynią największej ilości punktów okazała się Sobczyk Joanna - Bukowiec ( gmina Nowy Tomyśl ) odbierając puchar i nagrodę, a najstarszym zawodnikiem Leonard Majchrzak - Kobylin. Turniej minął w przyjemnej i sympatycznej atmosferze któremu towarzyszył obfity i smaczny poczęstunek przygotowany przez miejscowe panie z rady sołeckiej wsi Donatowo. Nad przebiegiem regulaminowym czuwał sędzia główny Adam Wysocki, a sprawną obsługę techniczną zapewnił Kacper Ratajczak.
 
Info i foto.
Henryk Grobelny
 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg