Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Puchar Bytowa Podsumowanie Masters Pomorze 2019

200308Bytow65

W dniu 08.03.2020 o godz. 13 w SOS-W Bytowie ul. Styp Rekowskiego rozegrano pierwszy Turniej Baśki z Asem trefl zaliczany do Masters Pomorze 2020, a zarazem był podsumowaniem Masters Pomorze 2019.

Otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Bytowa Ryszard Sylka wraz z Wiceprezes Fedracji Kaszebe Baszka Lidią Żywicką oraz Dyrektorem SOS-W Kazimierzem Kerlinem, życząc przybyłym zawodnikom sportowej rywalizacji i jak najlepszych osiągnięć w turnieju.

Do Bytowa przyjechali zawodnicy z województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Rozegrano 5 rund po 32 rozdania z Asem trefl, w przerwach miedzy rozdaniami zawodnicy mieli do dyspozycji catering, który przygotowała Firma „Szulta”.

Najlepszym w kategorii indywidualnej okazał się Maszke Andrzej – Baśka Białogóra, 2. Prasał Stanisław – Pasjonaci Więcbork, 3. Skuriat Stanisław Wicko, 4. Wera Andrzej - Dęby Dąbie, 5. Szutowski Piotr – As Pik II Chemża.

Panie: 1 miejsce Lidia Żywicka – Zamek Bytów, 2. Bołtruczyk Maria – Baszta Bytów, 3.Stanuch Teresa – Wicko.

Pary: 1.Koziróg Ryszard/Maszke Andrzej – Baśka Białogóra, 2.Lemańczyk Zenon/Prasał Stanisław – Pasjonaci Więcbork, 3. Rojek Zdzisław/Skuriat Stanisław – Wicko, 4. Domarus Jacek Wild Zygmunt – Szpica Szemud, 5. Szutowski Piotr/Orłowski Lech – As Pik II Chemża.

Drużynowo: 1. Pasjonaci Więcbork, 2. As Pil III Chemża, 3. Asy Chojnice, 4, As Pik II Chemża, 5. Dęby Dąbie-Luzino.

W podsumowaniu Masters Pomorze 2019 najlepszym zawodnikiem okazał się Ireneusz Paszke – Baszta Bytów, 2. Dąbrowski Czesław – As Pik Szczupaki, 3. Koziróg Ryszard – Baśka Białogóra, 4. Winter Marek – BoryTuchola, 5. Trześniewski Kazimierz – Borowiacy Chojnice.

Panie: 1. miejsce Bołtruczyk Maria – Baszta Bytów, 2. Lidia Żywicka – Zamek Bytów, 3. Banowska Bernadeta – Orły Rumia.

Pary: 1.Cisewski Kazimierz/Winter Marek – Bory Tuchola, 2. Dąbrowski Czesław/Piekański Bernard – As Pik Szczupaki, 3. Koziróg Ryszard/Kopystecki Stanisław – Baśka Białogóra, 4. Paszke Ireneusz/Ekman Kazimierz – Baszta Bytów, 5, Trześniewski Kazimierz/Słomiński Jan – Borowiacy Chojnice.

Drużynowo: 1.Baśka Białogóra, 2.Bory Tuchola, 3. Borowiacy Chojnice, 4. As Pik Szczupaki, Baszta Bytów.

Zakończenia turnieju dokonał Dyrektor SOS-W Kazimierz Kerlin wraz z Wiceprezes Fedracji Kaszebe Baszka Panią Lidią Żywicką wręczając zwycięzcom puchary oraz nagrody.

Patronat honorowy:

Burmistrz Bytowa – Ryszard Sylka

Organizator:

KK Baszta Bytów

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Dzieci Europy

 

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg