Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Mistrzostwa Bałtyku

20200920Rumia39

13.09.2020 – godz.13 Hala MOSiR w Rumii został rozegrany Turniej Baśki o Mistrzostwo Bałtyku.

Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry – Baszka Méster Sport, z Asem serce. Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrali 5 rund po 32 rozdania. Turniej był rozgrywany w 3 kategoriach: drużynowej, par oraz indywidualnej pań i panów.

W kategorii open pierwsze miejsce zajął Szenk Kazimierz reprezetujący Orły Karczemki zdobywając kpl. puktów (30), 2. miejsce Skuriat Stanisław - Siodłosie, 3.miejsce Jakubczyk Krzysztof – Mrzezino Baśka, 4.Michalski Franciszek – Sokoły Rumia, 5. Stanuch Teresa – Siodłosie, 6. Minga Andrzej – Szwagry, 7. Lellek Zbigniew – Garecznica, 8. Ochocki Mikołaj – Remus Żeliszewo, 9. Rojek Zdzisław - Siodłosie – , 10. Duraj Wojciech – Marwoje Gdańsk

Panie: 1. Stanuch Teresa – Siodłosie, 2. Bołtruczyk Maria – Baszta Bytów, 3. Pelowska Małgorzata – Rumia Góra.

Pary: 1. Szenk Kazimierz/Zieleziński Krzysztof – Orły Karczemki, 2. Skuriat Stanisław/Rojek Zdzisław – Siodłosie, 3. Miszka Bogdan/Ochocki Mikołaj – Remus Żeliszewo, 4. Domarus Jacek/Wild Zygmunt – Szpica Szemud, 5. Jaszke Bolesław/Skóra Dariusz – Mrzezino Baśka, 6. Bronk Andrzej Duraj Wojciech– Marwoje Gdańsk, 7. Zatorski Henryk/Kurzawski Edmund – As Pik I Chemża

Drużynowo: 1. Orły Karczemki, 2. Siodłosie, 3. Remus Zeliszewo, 4. Mrzezino Baśka, 5. As Pik I Chemża, 6. Marwoje Gdańsk, 7. Szpica Szemud

Turniej przebiegał w miłej atmosferze, zwyciezcy otrzymali pamiątkowe puchary, medale i nagrody.

Patronat honorowy:

Burmistrz Rumi – Michał Pasieczny

Dyrektor MOSiR – Jolanta Król

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg